Choď na obsah Choď na menu
 


Lok. Trnava- FC Slovan Hlohovec 0:3 (0:1)

V peknom jesennom počasí sme dnes potvrdili naše umiestnenie v súťaži, predovšetkým dobrým kolektívnym výkonom. Aj napriek citeľnému oslabeniu o našich dvoch kľúčových hráčov Fifa a Maťa Kl. sa chlapci popasovali so snaživým družstvom domácich. Až do nášho vedúceho gólu to bolo celkom vyrovnané stretnutie. Po našom vedení sme však prevzali iniciatívu a hrali sme našu útočnú hru,  so zabezpečením obrany až do konca stretnutia. Potešil nás výkon všetkých chlapcov, najmä však návrat Jakuba do stredu obrannej línie, ktorý podal dobrý výkon až na malé chybičky vyplývajúce z jeho dlhšej absencie a nevyhratosti. Meniny oslávil aj Šimon svojim dobrým výkonom. Sklamaním bolo pre mňa len správanie sa Maxa a Braňa po vsietených góloch, keď za vyzlečenie dresu obdržali obaja žlté karty, napriek tomu, že som ich na to upozorňoval. Žiaľ sa nepoučili na Maťovi, ktorý aj v súvislosti za podobný priestupok po obdržaní červenej karty oslabil naše družstvo tým, že nemohol dnes nastúpiť. Verím, že v tomto tempe sa nám podarí dohrať jesennú časť súťaže, čo by bolo pre celý tím veľkým úspechom. Musíme to však ešte potvrdiť v dvoch zostávajúcich stretnutiach.

Zostava: Turza,Kucharík,Reho,Švančara,Mindek,Nemec,Spáčil,Kubička,Masaryk,Karaba,Gálik,Rusnák,Ballon,Kopányi 

FC Slovan Hlohovec- Dubnica 3:0 (2:0)
Do dnešného stretnutia sme nastúpili s cieľom eliminovať útočnú silu nášho súpera, čo sa nám od začiatku stretnutia úspešne darilo. Podriadili sme tomu aj rozostavenie našich hráčov na ihrisku s tým, aby sme prehustili stred ihriska a nedovolili súperovi kombinovať. Osvedčilo sa nám znovu zaradenie Fifa do stredu obrany a hra s tromi stredovými hráčmi. Výbornú prácu odviedol v útočnej fáze Maťo, ktorý počas celého stretnutia viazal na seba minimálne dvoch hráčov súpera a bol pre hostí trvalým nebezpečenstvom. Škoda jeho detskej nerozvážnosti, na čo som ho v polčase zvlášť upozorňoval, aby sa nenechal vyprovokovať. Všetci chlapci na ihrisku odviedli maximum a preto si zasluhujú poďakovanie. O to viac, že súper mal na ihrisku len hráčov ročníka 2002. Snaha a úsilie počas celého stretnutia sa nakoniec prejavila aj na konečnom výsledku. Som rád, že sa aj v praxi preukázalo, čo chlapcom vštepujem do vedomia. Futbal sa im odmení tým, čo sú do neho ochotní obetovať(snaha, úsilie námaha). Výsledkom je potom radosť z dobrej prihrávky, úspešného súboja a víťazných stretnutí. Nemôžem nespomenúť aj bezchybný výkon Ivana v bránke, ktorý nedovolil súperovi skórovať.
Zostava: Turza, Kucharík,Baranovič,Nemec,Spáčil,Kubička,Masaryk,Klačman,Karaba,Gálik, Rusnák, Kopányi, Balon, 
Komárno- FC Slovan Hlohovec 2:2 (1:1)

V dnešnom stretnutí sme nepodali náš najlepší výkon, najmä v obrannej činnosti. Bolo to ovplyvnené viacerými momentmi. V prvom rade príliš tvrdou hrou domácich hráčov, ktorú rozhodca pripustil a po ktorých zákrokoch viacerí naši chlapci museli byť ošetrovaní. V druhom rade nedôslednosťou a nedostatočným dôrazom pri bránení vo vlastnom pokutovom území čoho výsledkom bolo dvakrát vedenie domácich. Okrem toho dve tri nebezpečné gólové situácie. Na druhej strane aj my sme v útočnej činnosti nepremenili naše gólové príležitosti. Za zmienku stojí náš vyrovnávajúci gól po peknej spolupráci a po Erikovom nabehnutí z obrany a perfektnom zakončení. Ku koncu stretnutia sme si vynútili prevahu, ale nepodarilo sa nám už skórovať, lebo aj pán rozhodca to už videl a ukončil stretnutie o dve minúty pred koncom riadneho hracieho času. Takže sa stretnutie skončilo nerozhodne. Potešením pre mňa bolo po rôznych slovných prestrelkách s domácimi činovníkmi, že po stretnutí jeden z nich prišiel ku mne a povedal mi, že máme šikovných chlapcov. Na čo som mu odpovedal, že ja to viem a ďakujem za uznanie. To je pocta pre chlapcov, keď uzná ich kvality aj niekto zo súperovej strany. Ja chlapcov chválim za bojovnosť a že sa neuchýlili k odplácaniu pri tvrdých zákrokoch súpera.

Zostava: Rácik, Turza, Kucharík, Balon, Nemec, Baranovič, Masaryk, Spáčil, Klačman, Gálik, Švančara, Kopányi, Rusnák, Karaba. Ospravedlnení Reho a dlhodobo chorí a zranení, neospravedlnený Kubička 

 
FC Slovan Hlohovec- Nováky 11:0 (3:0)
Už tradične sme začali stretnutie proti tabuľkovo slabšiemu súperovi veľmi vlažne napriek tomu, že hneď v 1. minúte sme sa ujali vedenia. V tomto trende sme pokračovali celý I. polčas. Bez pohybu, bez spolupráce a snahy o kombinačnú hru, namiesto sólovania. Vzhľadom k sile súpera aj to nám stačilo na troj gólové vedenie. V polčase som na všetky naše neduhy chlapcov upozornil a vyzval som ich k väčšej aktivite a spolupráci na ihrisku. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, ukázali sme našu kvalitu v kolektívnejšom poňatí hry a hneď sa to prejavilo aj na skóre stretnutia. Zámerne neuvádzam našich strelcov gólov, lebo nie je dôležité kto ich dal, lebo žiaden jednotlivec by nedokázal dávať góly bez ostatných spoluhráčov. Dôležitý je spoločný výsledok celého družstva a radosť predovšetkým z výkonu, ktorý predvádzame.
Zostava: Turza, Kucharík, Balon,Nemec,Baranovič,Spáčil,Klačman,Gálik,Švančara,Kubička,Masaryk,Karaba,Rusnák,Kopányi.
Galanta- FC Slovan Hlohovec 1:0 (1:0)
Do dnešného stretnutia sme nastúpili v oklieštenej zostave, nakoľko pre zranenia a chorobu chýbala polovička družstva. Kvailitného súpera domácich sa však chlapci napriek tomu nezľakli  a odohrali veľmi dobré stretnutie. V bránke nás po dlhšej prestávke napriek obdržanému gólu podržal Ivan Turza. Hoci hral s bolesťami nohy, po chirurgickom zákroku. Dnes nám citeľne chýbali najmä hráči do útočnej fázy hry. V obrannej fáze sme dokázali čeliť súperovi dobrou hrou obrannej formácie, ktorej výdatne pomáhali stredoví hráči. Tým však potom nezostávalo veľa síl na útočenie, ale napriek tomu niekoľko krát dokázali ohroziť súperovú bránku. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal Fifo, ale jeho dobre mierenú strelu brankár dokázal nohami zdvihnúť nad bránku. Takže sme po 8. kolách utrpeli porážku i keď len tesnú o gól. Chlapci si napriek tomu zaslúžia pochvalu za obetavý a bojovný výkon.
Zostava: Turza, Švančara, Balon, Nemec, Spáčil,Kubička, Baranovič, Masaryk,Rusnák,Reho,Kopányi. 
FC Slovan Hlohovec- N. Zámky "A" 3:1 (1:0) Góly: Gálik 2, Kubička 1
V dnešnom stretnutí  sme mali za súpera družstvo zložené najmä z hráčov ročníka 2002, pretože súper má aj "B" družstvo v 3. lige, kde hrajú prevažne chlapci r. 2003. Tejto skutočnosti sme prispôsobili aj my naše striedania. V úvode stretnutia vyšiel únik Maťovi Karabovi a po jeho strele Adrian Gálik nemal problém doťuknúť loptu do bránky. Pokiaľ sme mali na ihrisku formáciu zloženú zo staršieho ročníka tak sme mali územnú prevahu. Po vystriedaní sa však pomer síl zmenil a súper pohrozil niekoľko krát a jedna zo striel skončila na tyči našej bránky. Pred koncom polčasu sa nám na nešťastie po postrčení súperom do nášho brankára zranil Jakub Mindek, ktorý má zlomený malíček. Želáme mu skoré uzdravenie. V druhom polčase sme museli tejto skutočnosti prispôsobiť rozostavenie hráčov aj naše striedania. Na začiatku druhého polčasu sa nám však po dvoch rohových kopoch, výborne zahraných Braňom Spáčilom podarilo skórovať peknými hlavičkami Adriana Gálika a Maxa Kubičku. Napriek našmu trojgólovému náskoku sa však hostia nevzdávali a snažili sa skorigovať výsledok.
Uľahčili sme im to aj my, pretože sme nepremenili ani tie najvyloženejšie gólové príležitosti. Priam sme sa v nich prekonávali. Adrian 3 alebo 4 krát sám pred brankárom, Maťo Karaba, David Orel. Súper znížil na 3:1 po priamom kope a ešte jednu veľmi dobrú príležitosť súpera kryl Tomáš v bránke. V týchto fázach hry musím vyzdvihnúť hru Filipa Baranoviča, ktorý perfektne zastúpil v strede obrany zraneného Jakuba i keď sme tým oslabili našu hru v strede ihriska. Jeho zaradením na tento post sme však eliminovali útočnú silu hostí na minimum. Za dobrý výkon v dnešnom stretnutí proti zdatnému súperovi si chlapci zasluhujú moju pochvalu. 
Zostava: Rácik, Reho, Mindek J.,Nemec,Baranovič,Kubička,Karaba,Gálik,Švančara,Balon,Masaryk,Spáčil,Orel,Rusnák,Kopányi. 
 
FC Slovan Hlohovec- Šaľa "A" 2:0 (1:0) Góly: Karaba, Spáčil
Po dvoch týždňoch od posledného stretnutia sa nám žiaľ herne tak nedarilo. Spokojný môžme byť len s ťažko vybojovaným víťazstvom. Striedania sme prispôsobili striedaniam súpera a naša mladšia zostava predčila súpera a získala nám vedenie 2:0. I keď sme mali hernú prevahu a viac gólových príležitostí ako súper museli sme byť stále pozorný v obrannej zóne pri protiútokoch súpera, ktorý už v druhom polčase nestriedali pravidelne dve formácie, ale len jednotlivých hráčov, čím získavali územnú prevahu. My sme zachovali striedanie dvoch formácií až do konca stretnutia. Nakoniec sme stretnutie s kvalitným súperom dotiahli do víťazného konca.
Zostava: Rácik,Magula,Reho,Mindek,Nemec,Kubička,Baranovič,Klačman,Gálik,Švančara,Spáčil,
Balon,Miklošík,Rusnák,Kucharík, Karaba, Masaryk, Orel.
Partizánske- FC Slovan Hlohovec 0:7 (0:2) Góly: Baranovič 2, Gálik, Klačman, Spáčil, Reho, Kubička

S dnešnou hrou nášho družstva môžem vysloviť spokojnosť. Pre trénera mládeže nie je prioritou výsledok stretnutia, ale predovšetkým herný prejav a ako dokážu chlapci realizovať v stretnutí to,čo na trénigoch nacvičujeme. Dnes chlapci predviedli pekné herné kombinácie na jeden dotyk s narážačkami, úniky po krídlach na tri dotyky z obrannej zóny do útočnej zóny súpera so spätnou prihrávkou pred bránku, z ktorých sa rodili naše gólové príležitosti a na ktoré akcie súper nedokázal adekvátne reagovať. Tak sa rodilo dnešné naše jednoznačné víťazstvo, po jednoznačnej hernej prevahe. Domácemu družstvu sme dovolili ohroziť našu bránku možno len tri, štyri krát, ale všetky pokusy naši brankári ( všetci traja) dokázali eliminovať. Najväčšiu príležitosť mali domáci za stavu 0:5, po nariadenom pokutovom kope, ktorý domáci hráč kopol nad bránku. Dnes sme boli úspešný najmä preto, že sme hrali kolektívne a vzájomne sme spolupracovali. Verím, že si chlapci tieto klady uvedomia aj pre budúcnosť a budú sa tým riadiť aj v ďaľších stretnutiach. Nemôžem však vysloviť úplnú spokojnosť s hernou disciplínou niektorých našich hráčov ako aj s disciplínou mimo ihriska. Na tom musíme ešte popracovať, ale verím že aj v tejto oblasti nastane postupne zlepšenie, najmä keď si to chlapci uvedomia.

Zostava: Rácik,Turza,Magula,Reho,Mindek,Nemec,Kubička,Baranovič,Klačman,Gálik,Švančara,Balon,Miklošík,Rusnák,Kopányi.

 
FC Slovan Hlohovec- Piešťany 2:0 (1:0) Góly: Spáčil, Reho

Dnešné stretnutie bolo z tých, v ktorých sa nám nič nedarí aj keď veľmi chceme. Ešte šťastie, že náš súper v útočnej fáze nebol nebezpečný a v podstate neohrozil našu bránku. My sme sa však prekonávali v zahadzovaní gólových príležitostí a tak môžme byť nakoniec radi aj za dvojgólovú výhru. Je treba povedať, že sme sa vôbec nepoučili zo stretnutia v Seredi a robili sme tie isté chyby. Namiesto včasnéj prihrávky sme sólovali a tým sme súperovi pomáhali zvládať aj tie najošemetnejšie situácie pred vlastnou bránkou. Nevyužili sme príležitosť, aby sme si z chuti a uvolnene zahrali, miesto toho sme sa trápili na ihrisku. Ešteže sa podarilo skórovať Braňovi a po krásnej strele Lukáša zvýšiť konečný stav stretnutia na rozdieľ dvoch gólov. 

Zostava: Turza, Magula, Reho, Mindek, Nemec, Baranovič, Kubička, Klačman, Gálik, Švančara, Balon, Miklošík, Masaryk, Spáčil, Rusnák, Karaba, Kopányi.

4. kolo Sereď- FC Slovan Hlohovec 1:4 (0:2) Góly: Baranovič, Kubička, Spáčil, Klačman

Dnešný náš súper nám dovolil hrať uvoľnene a bez väčšieho nasadenia a bojovnosti. Chlapci si mohli dovoliť viac hrať individuálne aj keď to bolo veľakrát na úkor efektívnosti a kvality herného prejavu. Od začiatku sme mali hernú prevahu a bolo len otázkou času kedy sa ujmeme vedenia. Prvý náš gól vsietil Filip Baranovič, ktorý takto oslávil dnešné meniny. Žiaľ veľa našich dobrých akcií a vyložených gólových príležitostí neskončilo v sieti domáceho brankára, lebo sme riešenie herných situácií nezvládli. V takýchto sa ocitli Maťo Klačman aj Karaba. No ešte do polčasu sa nám podarilo zvýšiť na 2:0 po peknej individuálnej akcii Kubičku. Domácim sa z ojedinelého útoku podarilo znížiť na 2:1 na začiatku druhého polčasu, po našich viacerých individuálnych chybách v obrannej činnosti. V druhom polčase napodobnil Maxa Braňo Spáčil a s prehľadom skóroval. Na konečných 4:1 upravil výsledok Klačman, keď z bezprostrednej blízkosti zasunul loptu za chrbát domáceho brankára. 

Zostava: Turza, Rácik, Magula, Reho, Mindek, Nemec, Baranovič, Kubička, Klačman, Gálik, Miklošík, Balon, Švančara, Kucharík, Masaryk, Spáčil, Rusnák, Karaba, Kopányi.

3. kolo Topoľčany "A"- FC Slovan Hlohovec 1:4 (0:2) Góly: Gálik, Reho, Kubička, vlastný

V dnešnom stretnutí sme opäť hrali s dvomi osmičkami, ktoré sme vystriedali, aby v stretnutí hrali všetci chlapci. Po úvodnom oťukaní sa sme získali hernú prevahu, z ktorej sme sa ujali vedenia po samostatnom úniku Adriana cez stred ihriska. Náš náskok sme zvýšili, keď odrazenú loptu od obrancov po strele Lukáša z väčšej vzdialenosti, brankár nedokázal kryť. Z našej prevahy sa zrodil aj tretí náš úspech po strele Maxa. V priebehu stretnutia sme mali ešte niekoľko strieľ a príležitostí, ktoré mohli skončiť v sieti domácich, avšak väčšina sa odrazila od tieľ obrancov alebo sme mierili mimo bránky. Najväčšiu príležitosť mal ešte Maťo, keď po faule na neho v pokutovom území nariadenú penaltu strelil do tyče. Minulý týždeň príkladne bojovali na ihrisku len niektorí jednotlivci, ale dnes musím za bojovnosť pochváliť celé družstvo. Na čo nám nestačilo futbalové umenie sme nahrádzali bojovnosťou a snahou na ihrisku odovzdať maximum. Náš herný prejav ešte nie je najlepší, jednotlivci nie vždy riešia herné situácie najoptimálnejšie. Vyplýva to aj z nižšej úrovne zvládnutia herných činností jednotlivca z čoho potom pramenia chyby a nevhodné riešenie. Verím však, že chlapci v tréningovom procese vyvinú maximálnu snahu a úsilie na zdokonaľovanie a odstraňovanie nedostatkov. Musíme si uvedomiť, že čo do futbalu obetujeme (snahu, úsilie, námahu), len to sa nám v budúcnosti vráti, vo forme radosti a potešenia z vydarených akcií, gólov a výsledkov. Do tejto činnosti, želám chlapcom veľa elánu a chuti.

Zostava: Rácik, Turza, Magula, Reho, Mindek J., Nemec, Kubička, Baranovič, Gálik, Klačman, Švančara, Miklošík F., Spáčil, Masaryk T., Rusnák, Kucharík S. 

2. kolo FC Slovan Hlohovec- Vion zl. Moravce "A" 5:2 (2:0) Góly: Klačman 3, Kubička, Gálik

V prvom domácom stretnutí sme už nastúpili takmer v kompletnej zostave. Stretnutie sme odohrali s dvomi osmičkami, ktoré sa striedali. Je mi ľúto, že sa stretnutia nemohol zúčastniť Maroš Sala, ktorý si v piatok poobede po tréningu išieľ zahrať futbal na ihrisko v Petre a nešťastne si zlomil ruku. Želáme mu skoré uzdravenie a držíme mu palce.  Chlapci dnes ukázali, že keď sú ochotný na ihrisku behať a aktívne sa zapájať do hry, tak sa to pozitívne prejaví na našom hernom prejave a aj na výsledku. Bojovnosťou a neustálym pohybom robil najväčšie starosti súperovi Maťo Klačman, ktorý po zásluhe zaznamenal hatrik. Samozrejme, že k jeho dobrému výkonu sa pridali aj ďaľší, predovšetkým Tomáš Rácik v bránke, ktorý podržal naše družstvo vo viacerých situáciach pri gólových príležitostiach súpera. Verím, že tento priaznivý výsledok povzbudí chlapcov a budú aktívnejšie  pristupovať k tréningovému procesu a budú sa snažiť o zlepšovanie svojich futbalových zručností a hernej činnosti.

Zostava: Rácik, Turza, Reho, Mindek J., Nemec, Kubička, Baranovič, Klačman, Gálik, Miklošík, Balon, Kucharík, Masaryk, Spáčil, Rusnák, Švančara, Černý. 

Prvý MZ Skalica- FC Slovan Hlohovec 8:3 (3:1) Góly: Kubička, Balon, Klačman

V prvom stretnutí jesenného kola nám žreb určil družstvo. ktoré bude určite patriť medzi popredné v II. lige žiakov. Proti nám bola aj skutočnosť, že naopak od súpera sme nemali dostatočnú možnosť overiť si a oboznámiť sa s priestorom väčšieho ihriska, nakoľko sme pred súťažou odohrali len jediný prípravný zápas. Súper ich mal niekoľko a ešte aj účasť na turnaji v Čechách. Naviac sme ešte postrádali aj troch hráčov ročníka 2002, ktorí využili prázdniny na výlet. Tým samozrejme nechcem znižovať výkon a kvalitu domáceho družstva. Domáci začali stretnutie s veľkou chuťou a hneď od úvodu stretnutia ukázali svoje silné stránky. Veľmi dobrý pohyb s loptou aj bez lopty, nabiehanie si do voľných priestorov a výborná ponuková činnosť pre spoluhráčov. Toto všetko sa odzrkadlilo aj na priebehu stretnutia. Hneď v úvode sme nedokázali pokryť nabiehajúceho hráča do nášho pokutového územia a náš brankár už bol voči osamotenémeu súperovi bezmocný. Druhý gól sme si dali vlastný po prudkej prihrávke pred našu bránku. V útočnej fáze sme dokázali aj my súpera znepokojiť a dokázali sme znížiť stav stretnutia na 2:1 gólom Kubičku. Žiaľ v obrannej fáze sme takú kvaitu nemali a naša obranná činnosť nebola na takej úrovni. Veľakrát sme nestačili na rýchlych súperov našim pohybom, ale ani futbalovým myslením. Do polčasu sme ešte inkasovali raz a polčas skončil 3:1. 

Do druhého polčasu sme nastúpili so zmenou v bránke, keď Ivana Turzu nahradil Patrik Magula, náš tretí brankár, keďže Tomáš Rácik musel nastúpiť za starších žiakov, pre neprítomnosť Peťa Vašku. Popri našej slabej obrannej činnosti sme týmto krokom uľahčili nášmu súperovi zvýšiť náskok na 6 gólov, po našich elementárnych chybách.

Ako som už v úvode uviedol, nemali sme možnosť prípravy na súťaž v prípravných zápasoch, tak to musíme robiť v prvých kolách súťaže. Aj z tohto dôvodu som dal príležitosť nastúpiť v stretnutí všetkým zúčastneným chlapcom, ktorí trénujú bez ohľadu na ich výkonnosť a kvalitu. Verím však, že postupne sa naša hra aj výkonnosť bude zlepšovať a skvalitňovať. Chce to trochu času a trpezlivo na tom pracovať v tréningovom procese.

Zostava: Turza Ivan, Magula Patrik, Kucharík Samko, Mindek Jakub, Reho Lukáš, Kubička Maxo, Klačman Matej, Masaryk Tomáš, Gálik Adrian, Balon Filip, Karaba Matej, Rusnák Kristian, Švančara Šimon, Spáčil Braňo. Okrem uvedených hráčov sa tréningov zäčastňujú ďaľší: Baranovič Filip, Nemec Erik, Sala Maroš, Hrašna Tomáš, Miklošík Filip, Kopányi Adam, Černý David a dvaja chlapci z Kľačian, ktorým zrušili súťaž žiakov.

26.7.2014 Prípravný zápas

Vrbové- FC Slovan Hlohovec 5:3 (2:2) Góly: Švančara, Kubička, Reho p.

V prvom stretnutí sezóny sme mali možnosť overiť si schopnosti jednotlivých hráčov v novom zložení a chlapci ročníka 2003 si prvýkrát vyskúšali hru na väčšom ihrisku. Náš súper bol kvalitný a vynikal najmä v útočnej činnosti svojou rýchlosťou, na ktorú naši obrancovia nedokázali reagovať. Často sme ich dokázali zastaviť len nedovolenými zákrokmi, čoho výsledkom boli priame kopy a penalta. Vystriedali sme všetkých hráčov, ktorých sme mali k dispozícii a niektorí si vyskúšali hru na rôznych postoch. Stretnutie nám ukázalo, kde sú naše pozitíva a kde máme nedostatky, na ktorých musíme do budúcna popracovať.

Zostava: Rácik, Sala, Nemec, Miklošík, Kubička, Masaryk, Reho, Spáčil, Hrašna, Balon, Černý, Karaba, Baranovič, Klačman, Švančara.  

30. kolo

FC Slovan Hlohovec- MFO Štúrovo 4:0 (2:0) Góly: Klačman 2, Danek, Reho

V poslednom kole súťaže sme chceli potvrdiť naše umiestnenie na 4. mieste dobrým výkonom. Náš súper nám to však uľahčil, pretože nastúpili do stretnutia prevažne s hráčmi ročníka 2003. Prejavilo sa to aj na ihrisku, keďže sme celé stretnutie odohrali prevažne na polovici súpera a naša výhra bola istá, otázkou bolo len skóre. Po priemernom výkone a nepresnosti v streľbe na bránku sme skórovali len 4 krát. Takže sme sa so sezónou rozlúčili víťazstvom 4:0 a celkovým počtom získaných bodov 65 a pomerom gólov 86:47. Premožiteľa sme našli v súťaži len 7 krát a nerozhodne skončili dve stretnutia, v 21 zápasoch sme zvíťazili. Na základe uvedeného považujem účinkovanie nášho družstva za celý súťažný ročník za úspešné a vydarené.

Zostava: Vaško, Mindek,Vlčko,Nemec,Zdenek,Baranovič,Danek,Klačman,Sopko,Gálik,Reho

29. kolo

Nové Zámky- FC Slovan Hlohovec 1:7 (0:3) Góly: Klačman 2, Danek 2, Nemec, Gálik, Sopko

V poslednom kole jesennej časti súťaže na súperovom ihrisku sme podali dnes za horúceho slnečného počasia veľmi dobrý výkon. Od začiatku stretnutia sme hrali disciplinovane v obrannej fáze hry, dôsledne sme obsadzovali domácich hráčov a nepustili sme ich do vyloženej gólovej príležitosti. Naopak my sme sa dostávali rýchlymi protiútokmi do šancí z ktorých sme sa ujali vedenia o tri góly.( Klačman, Danek 2). Domácich sme vedením zaskočili a už sa nedokázali zmobilizovať.   Po priamom kope takmer z polovice ihriska prekvapil domáceho brankára Erik a náš náskok už bol o 4 góly. Za tohto stavu sa domácim podarilo skorigovať výsledok, po našom zaváhaní v obrane. Domáci sa snažili nepriaznivý výsledok ešte zvrátiť vysunutím ich stopéra (najlepšieho hráča domácich) do útoku, avšak my sme to využili na vsietenie piateho gólu, po peknej akcii na tri dotyky.(Klačman hlavou). Šiesty gól sme dosiahli po najkrajšej akcii stretnutia, keď Filip Zdenek z obrannej zóny prihral loptu do krídelného priestoru Maťovi Klačmanovi a ten po krátkom šprinte z bránkovej čiari presne prihral pred bránku na nabiehajúceho Adriana Gálika a ten z bezprostrednej blízkosti bránky nezaváhal a s istotou loptu dopravil do siete domácich. Bodku za stretnutím dal Martin Sopko z pokutového kopu, ktorý rozhodca nariadil za faul na Maťa. Za predvedený výkon a herný prejav v dnešnom stretnutí si zaslúžia pochvalu všetci chlapci.

Zostava: Vaško, Reho, Vlčko, Nemec, Sopko, Zdenek, Baranovič, Klačman, Danek, Gálik. Pred stretnutím sa zranil Mindek a pre zranenie a zdravotné problémy sa nezúčastnili Sala, Turza, Hrašna. 

28. kolo

FC Slovan Hlohovec- Piešťany 3:0 (2:0) Góly: Klačman, Zdenek, Sopko

Z dnešného stretnutia sme mali určité obavy vzhľadom k nie presvedčivým našim výkonom v posledných troch stretnutiach. Bolo to tiež derby stretnutie s našim tradičným rivalom nad ktorým sa nám doteraz v majstrovských stretnutiach nepodarilo zvíťaziť. Tiež z oboch družstiev sa štyria hráči ročníka 2001 zúčastnili turnaja v rámci výberov oblastných futbalových zväzov, takže sa dobre poznali. Prvých 15 minút stretnutia bola hra vyrovnaná, ale po našom dvojgólovom vedení sme prevzali iniciatívu a do konca stretnutia sme súperovi nedovolili dôsledným bránením v našej obrannej zóne ani raz priamou strelou ohroziť našu bránku. Naopak my sme mali viacero príležitosti na skórovanie, ktoré sme ani z vyložených pozícii z bezprostrednej blízkosti bránky nepremenili. Napriek tomu sa nám podarilo Martinovou strelou z diaľky prekvapiť brankára hostí a zvýšiť stav stretnutia na konečných 3:0. Naša výhra je plne zaslúžená a je aj chlapcom odmenou za zlepšený výkon oproti predchádzajúcim zápasom. Verím, že v ňom budeme pokračovať aj v posledných dvoch kolách súťaže.

Zostava: Vaško, Mindek, Vlčko, Nemec, Zdenek, Baranovič, Reho, Danek, Sopko, Klačman, Gálik, Sala. 

 
27. kolo

Šamorín- FC Slovan Hlohovec 4:1 (1:1) Gól: Baranovič

V peknom prostredí a za slnečného počasia sme dnes boli domácemu družstvu rovnocenným súperom len v prvom polčase. Domáci sa ujali vedenia po priamom kope z väčšej vzdialenosti po chybe Peťa v bránke, keď zle odhadol situáciu a vybehol z bránky v domnení, že súper bude loptu centrovať. Ten ju však kopol na bránku a lopta skončila v sieti nad hlavou nášho brankára. Napriek tomu sme však do polčasu boli ešte domácim vyrovnaným súperom a po strele Fifa a pre zmenu chybe domáceho brankára sme stav stretnutia vyrovnali.

Do druhého polčasu domáci nastúpili s väčším úsilím a odhodlaním a my sme už po niekoľkých minútach po zbytočnej strate lopty pred našim pokutovým územím inkasovali druhý krát. Po vedení domácich sme už stratili koncentráciu a aj z dôsledku straty síl proti fyzicky omnoho vyspelejším hráčom domácich sme chybovali v obrannej činnosti častejšie, z čoho pramenili gólové príležitosti hráčov Šamorína a zvýšili stav stretnutia na konečných 4:1. My sme sa v tejto časti hry dostávali pred bránku súpera len sporadicky a už sme brankára domácich vážnejšie neohrozili. Takže stretnutie skončilo zaslúženým víťazstvom domáceho družstva, čím nám vrátili porážku 3:1 z jesene.

Zostava: Vaško, Rácik, Mindek J., Vlčko, Nemec,Zdenek,Baranovič, Danek, Klačman,Sopko, Sala, Gálik, 

 
26. kolo FC Slovan hlohovec- MFK Topoľčany 4:3 (1:2) Góly: Gálik, Klačman, Danek, Baranovič

S dnešným súperom sme pred dnešným stretnutím hrali dvakrát, v oboch sme boli lepším družstvom a zvíťazili sme. Dnešné stretnutie sa však pre nás nevyvíjalo priaznivo. V prvom polčase sme nastúpili do stretnutia vo zvyčajnej zostave, ale chlapci sa pod dojmom minulosti nepohybovali, nenapádali hráčov súpera a tak som sa rozhodol väčšinu hráčov vystriedať. Niektorí naši nastupujúci hráči aj keď sú výkonnostne slabší, ale ukázali bojovnosť a snahu na ihrisku. Prvý polčas sme dohrali s výsledkom 1:2 pre hostí. Do druhého polčasu sme nastúpili v pozmenenej zostave a ukázalo sa, že to bolo dobré rozhodnutie, lebo chlapci začali hrať zodpovednejšie a zvýšili pohyb najmä bez lopty. K bojovnému výkonu vyzval ostatných najmä Maťo Klačman svojim aktívnym pohybom. Trochu nás pribrzdila v iniciatíve penalta, ktorú súper s prehľadom premenil. Tento moment stretnutia by som chcel zvlášť vyzdvihnúť a chlapcov pochváliť, že sa nevzdali a pokračovali v našej hre nastúpenej od začiatku polčasu.

Z dvojgóloveho vedenia hostí sme sa rýchlo spamätali a znížili sme gólom Maťa na 2:3. Neustále sme však tlačili súpera do jeho obrannej zóny, z čoho sme si vytvárali ďaľšie gólove príležitosti. Z jednej z nich Paťo vyrovnal stav stretnutia na 3:3. V týchto fázach hry sme už súpera do gólových príležitostí nepúšťali a naopak my sme našou aktivitou donútili súpera k chybám a podarilo sa nám stretnutie dotiahnuť do víťazného konca gólom Fifa.

Dnes patrí chlapcom pochvala, že sa za nepriaznivého stavu nevzdali, ale pridali v snahe a úsilí, začo boli odmenení víťazstvom v zdanlivo prehratom stretnutí. Verím, že im to bude povzbudením do zostávajúcich štyroch kôl súťaže. Vyskúšali sme si aj zostavu z hráčov zložených takmer len z ročníka 2002 a ukázalo sa nám, že sme schopní hrať dobrý futbal aj v budúcom ročníku.

Zostava: Vaško, Reho, Sala Vlčko,Nemec,Hrašna, Mindek,Baranovič,Zdenek,Sopko,Danek,Klačman, Gálik

25. kolo
Galanta- FC Slovan Hlohovec 3:1 Gól: Danek
 
24.kolo
FC Slovan Hlohovec- Zl. Moravce 0:1 (0:1)

V dnešnom stretnutí sme nepodali náš najlepší výkon. Bolo to spôsobené hlavne veľkou fyzickou prevahou hráčov hostí, ktorí mali vo svojich radoch polovicu družstva vysokých okolo 170 cm. Z našich chlapcov sa im fyzicky vyrovnali len Denis a Maťo. Prejavovalo sa to najmä v osobných súbojoch v hre telom. Okrem toho sme sa ťažšie vysporiadavali so silným vetrom, ako náš súper. Napriek tomu sme odohrali vyrovnané stretnutie, v ktorom mal viacej šťastia náš súper, ktorému sa podarilo po vydarenej a tečovanej strele do horného rohu bránky skórovať. My sme pri našich príležitostiach toľko šťastia nemali, alebo sme ich premárnili našim váhaním. Takto nám súper oplatil prehru z jesene, keď sme pri našich strelách mali zase my viacej šťastia. V priebehu stretnutia sme z prílišného rešpektu pred súperom nedokázali kombinovať a prihrať si presne ani na malú vzdialenosť a preto sme sa utiekali len na dlhé odkopy a rýchle protiútoky. I keď sme si z nich vytvorili gólove príležitosti, nedokázali sme ich premieňať a tak sa stretnutie skončilo jednogólovým víťazstvom hostí. Takto sa nám prerušila šnúra 6 víťazstiev v rade. Nevešiame preto hlavy a pokúsime sa zabojovať v najbližšom stretnutí.

Zostava: Peťo, Tomáš, Jakub, Denis, Erik, Filip Fifo, Paťo Maťo, Adrian, Lukáš, Maroš, Tomáš, David, Martin. 
23. kolo ČFK Nitra- FC Slovan Hlohovec 1:3 Góly: Danek 2, Baranovič 1

Tak ako sme predpokladali, od začiatku stretnutia sme mali prevahu s viacerými gólovými príležitosťami, ktoré sme však nedokázali využívať. Vedenia sme sa ujali gólom Paťa a náš náskok sme zvýšili gólom Fifa, ktorý si za svoj výkon skórovať zaslúžil. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, len pán rozhodca zmenil svoje verdikty v prospech domácich. A tak po spornom momente, keď Erik zostal ležať po súboji so súperovým hráčom nechal pokračovať v hre a domáci znížili stav stretnutia na 1:2. Chlapci však dobýjali bránku domácich naďalej a z toho sa zrodil faul v pokutovom území, ale nariadený pokutový kop Lukášovi brankár domácich kryl. Naďalej sme však pokračovali v našej útočnej hre, ale dnes sme nedokázali premieňať ani čisté gólové príležitosti. Za zmienku stojí výborná hlavička Maťa po rohovom kope, ktorá však minula bránku. Naša hra však priniesla zaslúžený tretí gól z kopačky Paťa, ktorý schladil ambície domácich na vyrovnanie. Naše už šieste víťazstvo v poradí bolo plne zaslúžené. Celé stretnutie sme boli lepším družstvom, avšak sa nám to nepodarilo potvrdiť aj vyšším gólovým rozdieľom. Chlapcom patrí pochvala, že aj keď sa im nedarilo premieňať gólové príležitosti prekonali to a bojovali do konca stretnutia.

Zostava: Vaško, Reho, Vlčko, Nemec, Baranovič, Zdenek, Danek, Klačman, Sopko, Mindek, Hrašna, Sala, Gálik, Zvolenský. Ospravedlnený: Turza 
 
22. kolo
FC Slovan Hlohovec- Skalica 2:0 (1:0) Góly: Paťo Danek

Stretnutie dvoch družstiev z čela tabuľky dávalo predzvesť vyrovnaného súboja a kvalitne hry. Zhodli sme sa aj s vedením družstva hostí, že to bolo kvalitné stretnutie, ktoré dalo aj nezainteresovanému divákovi pocit uspokojenia z predvedenej hry. Chlapci hrali s nasadením, s vôlou podať čo najlepší výkon a malo to vplyv na veľmi dobrý futbalový zážitok. Naši chlapci dôsledne plnili taktické pokyny, čím sme eliminovali silu družstva hostí. Nedovolili sme im tesným bránením rozvinúť ich kombinačné schopnosti a prihrávky na jeden dotyk. Chlapci dostupovali k hráčom súpera a nedávali im priestor na prevzatie lopty a tým sme získavali prevahu v hre. V prvom polčase sme sa ujali vedenia po víťaznom hlavičkovom súboji Maťa Klačmana a predĺžením prihrávky do behu na Paťa Daneka, ktorý sa už ponúknutej príležitosti zhostil čo najlepšie a poslal loptu krížnou strelou do opačného rohu bezmocného brankára hostí. V priebehu polčasu sne hosťom nedovolili prenikbnúť do blízkosti bránky a tak sa pokúšali o strely zo strednej vzdialenosti, ktoré Peťo Vaško v bránke spoľahlivo kryl. V druhom polčase sme boli pripravený na tlak hostí s úsilím vyrovnať stav stretnutia. Avšak po nedorozumení brankára hostí s obrancom sme získali loptu a Paťo Danek sám pred bránkou za pomoci Maťa, zvýšil náš náskok na dva góly. Aj táto príležitosť bola vynútená, nakoľko sme po strate lopty alebo pri rozohrávke hostí od bránky, dôsledne bránili a narúšali ich akcie už v zárodku. Disciplinovanou hrou sme už hostí do konca stretnutia nepustili k nebezpečnej blízkosti našej bránky a preto sa pokúšali len o ojedinelé strely z väčšej vzdialenosti, ktoré však dnes spoľahlivo chytajúceho Peťa nemohli ohroziť. A tak sme s kvalitným súperom dosiahli cenné a zaslúžené víťazstvo. Celé naše družstvo dnes podalo zodpovedný, kolektívny a disciplinovaný výkon, začo im patrí moja pochvala. 

Zostava: Vaško, Reho, Vlčko, Nemec, Zdenek, Baranovič, Danek, Klačman, Gálik, Hrašna, Sala.

Ospravedlnení: Sopko, Mindek, Turza, Zvolenský.

21. kolo
Lok. Trnava- FC Slovan Hlohovec 1:2 (1:1) Góly: Danek, Klačman

Vo vyrovnanom stretnutí sme dokázali vrátiť prehru 2:3 z jesene. Vedenia sme sa ujali po peknej strele Fifa do brvna a následnej dorážke Paťa hlavou. V priebehu polčasu bola hra vyrovnaná a z jedného vydareného útoku po vyrazenej lopte Peťom sa domácim podarilo vyrovnať gólom, ktorý bol dosiahnutý pravdepodobne z postavenia mimo hru. Kladom stretnutia bola slušná hra bez hrubých zákrokov, čoho sme sa trochu obávali zo skúseností s týmto súperom. Určite nerušenému priebehu prispel aj rozhodca, ktorý hoci Trnavčan rozhodoval veľmi korektne. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a striedali sa útoky na jednej aj druhej strane, ale my sme boli nebezpečnejší. Súper väčšinou ohrozoval našu bránku len z diaľky. Vedenia sme sa ujali po rohovom kope, keď sa Maťo dostal nekrytý k lopte v pokutovom území a pohodlne skóroval. Ďaľšiu veľkú príležitosť na zvýšenie nášho náskoku sme mali asi 10 min. pred koncom stretnutia, po individuálnom úniku Paťa, ktorého súper zastavil len za cenu faulu. Nariadený pokutový kop však Paťovi brankár kryl. Do konca stretnutia sa už na výsledku nič nezmenilo a stretnutie skončilo našou zaslúženou výhrou.

Zostava: Peťo, Jakub, Denis, Erik, Martin, Maťo, Fifo, Paťo, David, Maroš, Tomáš. Pre chorobu ospravedlnení: Filip, Lukáš, Adrian, Ivan. 

20. kolo
Jasl. Bohunice- FC Slovan Hlohovec 0:2 (0:1) Góly: Danek, Baranovič

Napriek fyzickej prevahe hráčov domácich sme si získali rešpekt našou hrou a rýchlosťou protiútokov a domáci museli byť pri každom našom útoku v pozornosti. Pri jednom našom rýchôlom protiútoku Paťo využil svoju rýchlosť na vedúci gól v stretnutí. Stretnutie malo vyrovnaný priebeh, ale myslím si že my sme pôsobili futbalovejším dojmom. Nie najlepšími momentmi stretnutia boli verdikty rozhodcu, ako keby na ihrisku hrali len domáci. Tým bolo všetko prepáčené (bránenie v hre rukami, hra v rozpore s pravidlami), takmer všetky rozhodnutia boli v prospech domáceho družstva. Chlapci však prekonali aj tieto prekážky a v druhom polčase sme zvýšili náš náskok po štandardnej situácii Fifom. Tento gól bol najlepšou odpoveďou aj pre trénera domácich, ktorý dával pred touto situáciou pokyny svojmu hráčovi na hrubý zákrok proti súperovi. (úder lakťom, počkaj si až bude mať loptu). Tak pri tomto pokyne som sa už neudržal ani ja a zakričal som mu, že gól je odpoveď na jeho pokyn. Je mi ľúto, že aj takýto jedinci (tréneri, rozhodcovia) pôsobia pri mládeži. Aj to dáva obraz o našom futbalovom dianí na našich ihriskách aj v hľadiskách. Mali by si dať otázku, že čo z takýchto chlapcov potom vyrastie v dospelosti. Ale je zrejme, že takýmto ľuďom na tom vôbec nezáleží. Je mi ľúto, že toto musím konštatovať. Chlapcom ďakujem, že sa aj s touto nepriazňou vysporiadali s tým najlepším spôsobom, že sa sústredili hlavne na hru a patrí im poďakovanie za dnešný výkon proti neľahkému súperovi. 

Zostava: Peťo, Ivan, Lukáš, Denis, Erik, Martin, Jakub, Fifo, Paťo, Maťo,Adrian,Maroš,Tomáš.David. Filip ospravedlnený pre chorobu. 

19. kolo

FC Slovan Hlohovec- Slavoj Mor. Sv. Ján 3:1 (2:0) Góly: Klačman 2, Gálik 1

Do dnešného stretnutia sme nastupovali po sľubných výkonoch v Partizánskom aj v Šali proti žiačkam. V oboch stretnutiach sme predviedli peknú hru s kombináciami a hlavne sme hrali ako tím. Žiaľ dnes pod dojmom umiestnenia súpera v tabuľke na spodných priečkach, sme si opäť mysleli, že to bude ľahká záležitosť. Napriek tomu, že som upozorňoval na tento fakt na tréningu v piatok aj dnes pred zápasom. Žiaľ z hláv väčšiny hráčov sa toto nepodarilo odstrániť. A tak vyzeral aj priebeh stretnutia. Súper odolával veľmi statočne a nedovoľoval nám presdzovať sa. Samozrejme, že sme im to uľahčili my našou statickou hrou. Neboli sme ochotní aktívne sa pohybovať a tým sme súperovi jeho zámer uľahčili. Na šťastie niektorí naši jednotlivci svojimi výkonmi a aktivitou prekonali súpera a po pekných akciach sa nám podarilo skórovať. Najskôr pekne unikol po pravej strane Jakub a jeho presnú prihrávku po ideálnom nábehu pred bránku súpera zúžitkoval pohodlne Adrian. Náš náskok sme zvýšili nádhernou strelou Maťa, ktorou upravil stav I. polčasu na 2:0. V prestávke som nabádal všetkých hráčov k zlepšeniu pohybu bez lopty a väčšej aktivite. Žiaľ toto si zobrali k srdcu len niektorí jednotlivci. Príkladom v aktivite dnes bol všetkým Maťo, ktorý sa aj hlavnou mierou pričinil o konečné víťazstvo 3:1 svojim druhým gólom v zápase, po peknej kombinačnej akcii, na jeden dotyk. Za stavu 2:0 mali hostia možnosť zdramatizovať priebeh zápasu, avšak prísne nariadený pokutový kop Peťo v bránke kryl. Aj situácia, ktorá predchádzala pokutovému kopu svedčila o neochote pohybovať sa, keď medzi našimi dvomi hráčmi sa zmocnil lopty súper. Za stavu 3:1 sme mali aj my možnosť zvýšiť skóre, avšak nariadený pokutový kop Erik zahral mimo bránky. Dnes nás svojim výkonom potešil hlavne Maťo a odmenou mu boli dva vsietené góly. Dnes to bol jeho zápas. 

Zostava: Tomáš R., Peťo, Lukáš, Denis, Martin, Erik, Filip, Fifo, Paťo, Maroš, Maťo, Jakub, Adrian, David, Tomáš H. 
18. kolo
Partizánske- FC Slovan Hlohovec 1:4 (1:3) Góly: Reho, Sopko, Danek, Gálik

V treťom jarnom kole sme zaznamenali naše prvé víťazstvo so súperom, ktorého sme zdolali na jeseň doma 6:0. Toto družstvo, ako jedno z mála v našej súťaži disponuje hráčmi narodenými prevažne v r. 2002, tak ako naša väčšina hráčov. Od úvodu sme sa ujali iniciatívy a boli sme pre domáceho brankára stále nebezpečný. Paradoxne sme však skórovali nie po vydarených strelách na bránu, ale z dorážok pred bránkou domácich, buď po úspešnom zásahu brankára, alebo brániacich hráčov. Tak skóroval Lukáš aj Martin. Tretí gól zaznamenal Paťo. Súperovi sa podarilo znížiť z priameho kopu z väčšej vzdialenosti po nepozornosti Peťa v bránke. Do druhého polčasu sme išli s tým, že zvýšime náš náskok, avšak dobre chytajúci brankár domácich nám to nedovolil. Viaceré naše príležitosti sme nepremenili aj zo zbrklosti a nepresnosti pri zakončení. Predsa sa však presadil po rohovom kope Adrian, keď najskôr hlavičkoval aj za pomoci brankára do brvna a odrazenú loptu vrátil do siete. V druhej časti hry sme niekoľkokrát naznačili aj kombinácie na jeden dotyk s narážačkou, čomu sme sa venovali na tréningoch celý týždeň. Verím, že keď v tom budeme pokračovať, tak aj naša hra bude ešte kvalitnejšia a pozeratelnejšia.

Zostava: Vaško, Turza, Reho, Vlčko, Nemec, Sopko, Zdenek, Baranovič, Danek, Klačman, Gálik, Mindek, Zvolenský, Hrašna. Pre chorobu nenastúpil Sala. 

17. kolo

FC Slovan Hlohovec- MŠK Pov. Bystrica 0:0

Po jesennej gólovej prestrelke, z ktorej sme vyšli víťazne sme dnes zohrali vyrovnané stretnutie s bezgólovou remízou. Na ťažkom rozmočenom teréne a za silného vetra obe družstva ťažšie kombinovali a viac sa zamerali na rýchle protiútoky po dlhej prihrávke na útočníkov. My sme mali za celé stretnutie z týchto protiútokov jednu vyloženú príležitosť na skórovanie po úniku Paťa a jeho presnej prihrávke na Fifa minútu pred koncom stretnutia.. Ten ju však neriešil dobre a namiesto doťuknutia lopty pred bránkou súpera ľavačkou chcel skórovať pravou nohou a lopta sa mu z kopačky skľzla. Okrem toho sme mali dobrú príležitosť po dobre zahranom rohovom kope Adrianom, avšak hlavička Filipa trafila brankára hostí. Hostia mali tiež príležitosť na skórovanie zo skrumáže pred bránkou po priamom kope. Bolo to vyrovnané stretnutie, takže aj nerozhodný výsledok je spravodlivý. 

Zostava: Tomáš R., Peťo, Luki, Denis, Erik, Jakub, Filip, Fifo, Paťo, Maťo, Maroš, Adrian, David, Tomáš, Ospravedlnení: Sopko, Turza pre chorobu a zranenie.

 

16.kolo

Baník H. Nitra- FC Slovan Hlohovec 9:1 (4:0) Gól: Danek
Moje konštatovanie z jesene, že dnešný súper je veľmi kvalitný sa potvrdilo. Od začiatku sa snažili o kombinačnú hru s presnými prihrávkami a v neustálom pohybe, hlavne bez lopty. Toto robilo našim chlapcom najväčšie problémy, pretože väčšinou nedokázali reagovať na pohyb domácich. Z toho rezultovalo aj rýchle vedenie o tri góly. Niektorí naši chlapci žiaľ na takýto kvalitný výkon, aký predviedli domáci jednoducho nemajú. Naviac toto konštatovanie ešte umocňuje aj tá skutočnosť, že domáci majú k dispozícii dostatočný počet kvalitných hráčov výberu z ročníka 2001 a doplneného o dvoch chlapcov ročníka 2002. My naopak máme 3-4 hráčov ročníka 2001 a ostatných 2002. okrem toho nie vybratých podľa výkonnosti, ale všetkých, ktorí prejavili záujem o futbal. Takže sme nútení pracovať s tým, čo máme k dispozícii. Pokiaľ chceme udržať aspoň 15 členný káder pokope, tak musia v zápasoch hrať aj taký chlapci, ktorí by v družstve domácich nemohli ani trénovať. Pôvodne som to nechcel takto podrobne rozoberať, lebo u mnohých to zase bude pochopené negatívne, ale pod dojmom rozdieľu kvalitatívnej výkonnosti  domácich a našej je potrebné, aby sme si otvorene povedali, aká je naša situácia. Samozrejme u tejto vekovej kategórie ovplyvňuje výkon chlapcov aj priebeh stretnutia. Keď ho porovnáme s jesenným duelom, tak sa to plne potvrdzuje. Pretože v tomto stretnutí sme sa po vydarenej akcii ujali vedenia my a potom po obrovskom zaváhaní brankára sme viedli o dva góly. Po takomto vývoji stretnutia mal problémy aj tak kvalitný súper, aby sa s tým vyrovnal. Možno aj nám svitla iskierka nádeje po odpískaní pokutového kopu v náš prospech za stavu 4:0 na začiatku druhého polčasu. Žiaľ Paťovi brankár domácich nedovolil skórovať. A tak domáci pokračovali vo svojej kombinačnej hre a zvýšili svoj náskok na 6:0, kedy Paťo po samostatnej akcii znížil stav stretnutia. V priebehu druhého polčasu sa Denisovi obnovilo zranenie a nemohol plnohodnotne stretnutie dohrať, čo uľahčilo domácim zvýšiť stav stretnutia na konečných 9:1. Z našich hráčov treba dnes vyzdvihnúť napriek obdržaným gólom výkon Tomáša Rácika v bránke a Erika Nemca a čiastočne Denisa Vlčka. Ostatní nepodali svoj štandardný výkon z prípravných zápasov.
Zostava:  T. Rácik, P. Vaško, T. Hrašna, L. Reho, D. Vlčko, E. Nemec, M. Sala, J. Mindek, F. Zdenek, M. Sopko, M. Klačman, P. Danek, F. Baranovič, A. Gálik, D. Zvolenský

  

25.2.2014 PFK Piešťany- FC Slovan Hlohovec 1:3 (0:0) Góly: Vlčko, Danek, Zdenek
V tomto prípravnom stretnutí sme nezopakovali dobrý výkon z Galanty, aj keď by  to podľa výsledku tak vyzeralo. V prvom polčase sme hrali väčšiu časť stretnutia v silnejšom zložení, ale napriek tomu sa nám skórovať nepodarilo, i keď sme mali hernú prevahu a boli sme častejšie pred bránkou súpera. V druhom polčase sa naša prevaha vystupňovala a ujali sme sa vedenia, keď po strele Adriana brankár vyrazil loptu pred Denisa a ten doťukol loptu do prázdnej bránky. Náš náskok sme zvýšili po rýchlom protiútoku, ktorý založil Martin dlhou prihrávkou Paťovi do otvorenej obrany domácich, ktorý loptu poslal do siete popri vybiehajúcom brankárovi. Domácim sa podarilo znížiť po tom keď Lukáš stratil v súboji jeden na jedného loptu a Martin pre netaktické postavenie nestihol prihrávku na voľného útočníka a ten sám pred brankárom pohodlne skóroval. V tejto časti hry sme mali tri až štyri vyložené príležitosti na skórovanie, ale všetky sme nevyužili pre našu nepresnosť a výborný výkon domáceho brankára. Napriek tomu sme však po peknej akcii Fifa a jeho presnej prihrávke zvýšili na konečných 3:1 gólom Filipa z bezprostrednej blízkosti bránky domácich. V druhom polčase sa prejavila aj únava domáceho družstva, nakoľko nemali hráča na striedanie a my sme striedali pravidelne 4 hráčov.
Zostava: Vaško, Reho, Hrašna, Vlčko, Sopko, Nemec, Mindek, Zdenek, Gálik, Klačman, Danek, Baranovič. Ospravedlnení: Turza, Sala, Zvolenský 
 
16.2.2014 Galanta- FC Slovan Hlohovec 2:3 ( 2:1) Góly: Baranovič, Danek 2 ( 1 z pok. k.)
 Vzhľadom k atmosfére zo strany divákov (rodičov) a rozhodovaniu rozhodcu v stretnutí SŽ sme nastupovali na stretnutie s určitými obavami, že sa neodohrá za objektívnych podmienok.
Preto som aj našich chlapcov pred stretnutím upozornil, aby svojim správaním na ihrisku neprovokovali, aby sa venovali len hre a bez komentárov a nebezpečných faulov.
Chlapci si to zobrali k srdcu a domácim zobrali vietor z plachiet, keď hneď po úvodnom hvizde rozhodcu sme sa ujali vedenia po akcii Paťa a úspešnom zakončení Fifa. V tejto časti hry sme mali viditeľnú prevahu a súpera sme nepustili do žiadnej príležitosti. Po vystriedaní sa naša hra stala menej kvalitnou a do golových príležitostí sa dostali aj domáci. Na postavenie z hry sme nehrali a to umožnilo nášmu súperovi dostávať sa častejšie za chrbát našej obrany, z čoho rezultoval vyrovnávací gól z priameho kopu a z podobnej príležitosti, keď sme neustrážili útočníkov domácich zo samostatného úniku aj ich vedúci gól . 
Do druhého polčasu sme nastúpili v rovnakom zložení ako na začiatku stretnutia, čo sa hneď prejavilo v našej zlepšenej hre. Viac sme sa dostávali pred bránku súpera a po úniku Paťa a následnom hrubom faule, Paťo z nariadenej penalty s prehľadom vyrovnal. Fifo a Paťo v útoku boli neustálym nebezpečím pre domácich, za účinnej podpory stredovej dvojice (Martin, Jakub) a spoľahlivej hry obrannej trojice (Lukáš, Denis, Erik). K ich dobrému výkonu sa pripojil aj Adrian. V našej hre sa prejavili slabiny keď nastúpili David, Maroš a Tomáš. David je nový v našom družstve a musí sa ešte udomácniť, ale Maroš a Tomáš, by s tým už problémy nemali mať. Celkovo sme odohrali dobré stretnutie s peknými kombináciami, ale sa vyskytli aj nedostatky, na ktorých musíme popracovať a snažiť sa ich z našej hry odstrániť. Predovšetkým musíme zlepšiť vzájomnú komunikáciu na ihrisku. Obaja brankári boli spoľahlivý až na menšie taktické chyby.
Zostava: Turza, Vaško, Reho, Sala, Vlčko, Nemec, Hrašna, Sopko, Mindek, Gálik, Zvolenský, Danek, Baranovič. Ospravedlnení pre chorobu: Klačman, Zdenek
 
9. 2. 2014 Topoľčany- FC Slovan Hlohovec 1:3 (0:0) Góly: Reho, Danek, Zdenek
 
V ďaľšom prípravnom stretnutí nám prialo aj počasie, keďže sa hralo za príjemných 6st. nad nulou a pri miernom vetre. V tomto stretnutí sme vyskúšali pozmeniť rozostavenie niektorých hráčov na rôznych postoch, aby sme mali možnosť porovnať ich výkonnosť. Hrali sme v rozostavení 3-2-2 s útočným zameraním a vzhľadom na počet hráčov takmer s dvomi osmičkami, ktoré sa pravidelne striedali. Prvá osmička bola v zložení s hráčmi nižšej výkonnosti ako druhá osmička, najmä v obranných radoch. V útočnej dvojici prvej osmičky nastúpil Denis a v strede obrany Martin. Hneď na začiatku stretnutia mal práve Denis dve vyložené príležitosti na skórovanie avšak mieril vedľa bránky. Počas prvého polčasu sme mali miernu prevahu, avšak naša herná prevaha sa preukázala najmä v druhom polčase. Evidentná bola najmä pri hre našej druhej osmičky v ktorej obranných radoch hrali Lukáš, Denis a Erik a v útočnej dvojici Paťo. Prejavovalo sa to najmä v hre našich oboch krajných obrancov, ktorí pri takmer bezchybnom bránení spolu s Denisom, stíhali podporovať aj naše útočné akcie za podpory stredovej dvojice Filip a Fifo. Tým sme prečíslili súpera v ich obrannej zóne a dostali sme súpera pod tlak, čoho výsledkom boli naše gólové príležitosti. Napriek tomu sa nám však dlho nedarilo prekonať domáceho brankára. Vyšlo to po najkrajšom futbalovom momente stretnutia, keď si Lukáš z postu pravého obrancu nabehol na Fifovú ideálnu spätnú prihrávku a v plnom behu trafil šibenicu domáceho brankára. Ďaľší gól pridal Paťo, Potom sa domácim podarilo po zaváhaní Ivana v bránke znížiť stav stretnutia na 2:1. Keď sa už zdalo, že stretnutie sa týmto stavom aj skončí, tak v posledných minútach peknou strelou zvýšil naše skóre Filip.
V priebehu stretnutia mali gólové príležitosti aj domáci,avšak my sme boli efektívnejší aj herne lepším družstvom a zaslúžene sme v stretnutí zvíťazili.
Zostava: Turza, Sála, Sopko, Hrašna, Mindek, Zdenek, Vlčko, Gálik, Vaško, Reho, Vlčko, Nemec, Zdenek, Baranovič, Danek, Zvolenský. Ospravedlnení: Klačman pre chorobu. 
 
2.2.2014 Vrbové- FC Slovan Hlohovec 2:7 (0:3) Góly: Vlčko, Danek 2, Zdenek, Baranovič, Klačman, Reho.
Prvý PZ sme odohrali na UT v Piešťanoch, za nepriaznivého daždivého a mrazivého počasia. Chlapci sa však pustili do súpera s chuťou a hneď v prvej minute sme sa ujali vedenia Denisovou presnou strelou zo strednej vzdialenosti. Aj v ďaľších minútach sme boli aktívni a súpera sme pustili na našu polovicu ihriska len sporadicky. Vydarilo sa nám aj viacero pekných akcií, po ktorých sme zvýšili skóre strenutia až na 6:0. Za tohto stavu sme už nehrali tak sústredene najmä v obrannej činnosti a tak sme dovolili súperovi dvakrát skórovať. V obrane sme urobili niekoľko chýb, ktoré by sa nám nemali stávať. Nepresná rozohrávka brankárov, nedôsledné bránenie súperových hráčov a namiesto malej domov prihrávka na súperove kopačky. To sú chyby, ktorých by sa už naši hráči dopúšťať nemali. Týka sa to len niektorých jednotlivcov s ktorými si to povieme na tréningu. Celkove aj vzhľadom na počasie môžme byť s našim výkonom spokojný.
Zostava: Vaško, Turza, Sála, Vlčko, Nemec, Mindek J., Baranovič, Zdenek, Danek, Klačman, Hrašna, Gálik, Reho. 
 
Štúrovo- FC Slovan Hlohovec 0:2 (0:2) Góly: Baranovič, Danek

V poslednom stretnutí jesenného kola sme potvrdili dobrou hrou a výkonom naše kvality a postavenie v tabuľke. Od začiatku stretnutia sme boli aktívnejší a častejšie sme sa dostávali pred súperovu bránku ako domáce družstvo. Po Fiifovom vedúcom góle sme boli ešte aktívnejší a do konca polčasu sme mali viacero gólových príležitostí. V poslednej minúte strelou z diaľky po zemi prekonal brankára domácich druhýkrát Paťo. Do druhého polčasu sme nastúpili v pozmenenej zostave, keď sme krajných obrancov vymenili za oboch útočníkov, ktorí hrali na ich postoch. Ukázalo sa, že naša sila smerom dopredu bola ešte vyššia nakoľko obaja krajní obrancovia aktívne podporovali našu útočnú hru a tým sme domácich v ich obrannej zóne prečíslovali a získavali sme prevahu. Škoda len, že sme dobré príležitosti nedokázali zúžitkovať. Najväčšiu príležitosť mal Erik po úniku sám pred bránkou, avšak jeho strela minula bránku. Všetci chlapci si zaslúžia pochvalu za bojovnosť a snahu a gratulujeme im k víťazstvu v poslednom stretnutí jesenného kola.

Zostava: Paloncy, Turza, Reho, Vlčko, Nemec, Zdenek, Mindek J., Baranovič, Danek, Hrašna, Klačman, Gálik, Sala. Nehrali pre poklesky v správaní, prítomní Vaško a Sopko. 

FC Slovan Hlohovec- N. Zámky 4:1 (1:0) 

Dnešné stretnutie nám znovu ukázalo, že nedokážeme od začiatku nanútiť súperovi našu aktívnu útočnú hru, ale skôr sa prispôsobíme hre súpera. Prvý polčas bol preto vyrovnaný a striedali sa pokusi o útočné akcie na jednej aj druhej strane. Prvú príležitosť sme mali po úniku Erika po ľavej strane avšak jeho prihrávku pred bránkou súpera sme nedokázali zúžitkovať. Úspešnejší sme boli po ojedinelej peknej spolupráci Fifa a Paťa, z ktorej sme sa ujali vedenia Fifom do prázdnej bránky súpera. Druhý polčas nezačal pre nás priaznivo, keď sme neustrážili súpera a ten z veľkého uhla od bránkovej čiari prestrelil Peťa v bránke. Kladom dnes bolo, že sme po vyrovnávajúcom góle súpera nerezignovali, ale naopak sme zvýšili našu aktivitu a úsilie. Výsledkom boli pekné akcie, ktoré najčastejšie zakladal Erik z postu ľavého obrancu cez Paťa a Fifa a z ktorých Paťo dosiahol hatrik. Najkrajším momentom zápasu bola nastrelená tyč Paťom po strele z voleja cez hlavu, po centri Fifa. Okrem toho po peknej kombinácii skončila na tyči súperovej bránky aj strela Fifa a na brvne hlavička Maťa po centri z rohového kopu. V tejto časti hry už súper nebol nebezpečný a nedokázal sa presadzovať tak často ako v prvej časti stretnutia. A tak sa zrodilo už naše desiate víťazstvo v poslednom domácom stretnutí jesennej časti súťaže. Chlapcom ďakujem za výkon najmä v druhom polčase a že sme sa dokázali zaktivizovať po vyrovnávajúcom góle na začiatku druhého polčasu. Verím, že tento dobrý výkon sa budeme snažiť zopakovať aj v poslednom stretnutí jesene v Štúrove. 

 

Zostava: Turza, Vaško, Paloncy, Sala, Vlčko, Reho, Mindek J., Zdenek, Gálik, Nemec, Danek, Baranovič, Klačman, Hrašna. Ospravedlnený Sopko.

Piešťany- FC Slovan Hlohovec 0:0

V súboji dvoch vyrovnaných družstiev sme videli kvalitné stretnutie s menej gólovými príležitosťami, pretože súperi hrali veľmi pozorne v obrannej činnosti, k čomu prispeli aj dobré výkony oboch brankárov. My sme však mali tri vyložené príležitosti, keď Paťo dvakrát a Adrian sa ocitli zoči voči s brankárom domácich, ktoré sme nevyužili a ktoré by možno boli rozhodli o osude stretnutia. Domáci tiež mali niekoľko príležitostí najmä po strelách zo strednej vzdialenosti od našej bránky. Z našich chlapcov najviac práce odviedli v strede poľa Filip Zdenek a v obrane Denis Vlčko. Ostatní chlapci neodovzdali na ihrisku všetko čo v nich je a nepodali svoje optimálne výkony, ak by tomu tak bolo, tak by sme v dnešnom stretnutí museli premeniť aspoň jednu gólovú príležitosť. Pretože z domáceho družstva hrozilo nebezpečie pre našu bránku len od jedného hráča a to kapitána družstva, ktorého ustrážil Filip. Snahu však nemožno uprieť u Erika, Fifa, Adriana a Paťa. Ale vzhľadom k priebehu stretnutia deľba bodov je spravodlivá.

Zostava: Vaško, Sopko, Vlčko, Reho, Sala, Klačman, Hrašna, Mindek, Zdenek, Baranovič, Danek, Gálik, Nemec

FC Slovan Hlohovec- Šamorín 3:1 (0:1) Góly: Sopko, Nemec, Danek

Vo vyrovnanom stretnutí dvoch popredných družstiev v súťaži boli v prvom polčase šťastnejší hostia, keď sa po samostatnom úniku dostali do vedenia. My sme však dve podobné situácie Paťom nevyužili na skórovanie, takže polčas skončil 0:1 pre hostí. V druhom polčase sme mali miernu prevahu a po priamom kope Martina sme vyrovnali stav stretnutia. Aj v tejto časti hry sme mali vyložené príležitosti na skórovanie, ale Paťo dvakrát zoči voči s brankárom neskóroval. Vedenia sme sa ujali po postupnom útoku, ktorý zúžitkoval vo vedúci gól Erik. Aj na chlapcoch zo Šamorína bolo vidieť, že po strate vedenia a inkasovaných góloch stratili istotu a už im viazla súhra a naopak my sme aktívnou hrou stále hrozili pred bránkou hostí. Po zdanlivo stratenej lopte, ktorú na bránkovej čiare Fifo zachytil a po jeho prihrávke sa konečne Paťovi podarilo skórovať v poslednej minúte stretnutia a tak upraviť konečný stav na 3:1. Dnes znovu ako v Topoľčanoch v druhom polčase zabojovali všetci chlapci a zaslúžia si za predvedený výkon a snahu moju pochvalu. Zvlášť vynikli dnes svojim výkonom Denis a Jakub. 

Zostava: Peťo, Ivan, Martin, Denis, Lukáš, Jakub, Filip, Fifo, Paťo, Erik, Adrian, Maťo, Tomáš. Ospravedlnený: Maroš a Andrej.

MFK Topoľčany- FC Slovan Hlohovec 1:5 (1:0) Góly: Zděnek 3, Danek 2

Prvý polčas pripomínal naše stretnutie spred týždňa. Súper sa ujal vedenia po strele z diaľky, keď sme dovolili súperovi vystreliť nedôsledným bránením a po zaváhaní nášho brankára. Napriek tomu sme mali viac príležitostí na skórovanie ako súper, ale hráči domácich povzbudení vedúcim gólom hrali aktívne a veľa nám nedovolili, takže to bolo vyrovnané stretnutie. Do druhého polčasu som zmenil naše rozostavenie na útočnejšie a dostávali sme sa častejšie do blízkosti súperovej bránky. Hrali sme oveľa aktívnejšie, lepšie sme sa pohybovali a dôslednejším bránením pri rozohrávke sme dostali súpera pod neustály tlak, z ktorého sa rodili ich chyby a naše gólové príležitosti. Po vyrovnávacom góle sme súperovi nedovolili takmer nič a hralo sa väčšinou na jednu bránku. Z toho pramenili chyby domácich hráčov a my sme boli dôraznejší pri zakončovaní. Hatrikom sa blysol náš nový kapitán Filip Zděnek a ďaľšími dvomi gólmi prispel k vysokému víťazstvu Paťo Danek. Dnes však musím pochváliť celé naše družstvo za kolektívny a dobrý herný prejav najmä v druhom polčase. Dobré výkony podali viacerí naši hráči a milo prekvapil dobrým výkonom Maťo Klačman a Martin Sopko pri absencii Denisa Vlčka.

Zostava: Andrej, Ivan, Peťo, Martin, Maťo, Lukáš, Maroš, Tomáš, Adrian, Jakub, Filip Zd., Erik, Fifo, Paťo.

 FC Slovan Hlohovec- Galanta 0:4 (0:1)

Družstvo hostí sa dnes u nás predstavilo peknou aktívnou hrou a pre našich chlapcov mohli byť príkladom v prístupe ku stretnutiu. My sme od začiatku hrali bez pohybu a snahy hrať futbal. Naviac Denis svojim ľahostajným prístupom a lenivosťou prispel k vedúcemu gólu hostí. Dovtedy bola hra vyrovnaná, ale bez gólových príležitostí. Vedúci gól naštartoval súpera k ešte väčšej aktivite a my sme začali hrať pasívne, akoby bez záujmu o hru. Tak nám dal súper lekciu o tom, ako sa má hrať futbal. Hral s maximálnym nasadením, aktívnym pohybom a výsledok sa dostavil. Gratulujem súperovi k dobrému výkonu. Z našich chlapcov svoj štandard zahral len Lukáš Reho, ktorý sa snažil hrať futbal. Ostatní sa mu výkonom ani nepriblížili. Bol to náš najhorší výkon v tejto sezóne. Ale je dobre, že prišla takáto priučka pre chlapcov, pretože si mnohí mysleli, že všetko ovládajú a nič sa nemusia učiť a podľa toho aj pristupovali k tréningom. Dúfam, že sa z toho poučíme a začneme na sebe tvrdšie pracovať ako doteraz.

Zostava: Peťo, Andy, Ivan, Maroš, Denis, Lukáš, Kubo, Filip, Fifo, Paťo, Martin, Maťo, Tomáš, Erik, Adrian. 

 
Vion Zl. Moravce- FC Slovan Hlohovec 2:3 (1:2) Góly: Filip, Martin, Paťo 

Vo vyrovnnom stretnutí dvoch družstiev z popredných miest tabuľky sa ujali vedenia domáci po prudkej strele z odrazenej lopty. V tejto časti bola hra vyrovnaná, ako aj vlastne počas celého stretnutia. Pohotovou strelou Filipa Zdeneka sme vyrovnali a peknou strelou zdiaľky z kopačky kapitána Martina Sopka sme sa ujali vedenia. To bol aj výsledok prvého polčasu. Súper sa snažil vyrovnať, čo sa mu aj nakoniec podarilo po odrazenej lopte od rúk nášho brankára. My sme sa však nevzdali a zamestnávali sme našimi protiútokmi obranu domácich a po individuálnej akcii Paťa sme sa ujali vedenia presnou krížnou strelou do opačného rohu brankára. Domáci mali ešte príležitosť na skórovanie, ale Maroš Sala včas zasiahol pred dorážajúcim útočníkom domácich. Do konca stretnutia sa už skóre nemenilo a tak sme si odniesli zo Zl Moraviec, po dvoch prehrách so Skalicou a Lok. Trnava zhodne 3:2, víťazstvo  s rovnakým skóre. Chlapcom ďakujem za bojovný a kolektívny výkon. Na záver sa musím zmieniť aj o výkone rozhodcu, ktorý nemalou mierou prispel k peknému futbalovému zážitku pre oboch súperov. Rozhodoval veľmi citlivo pri posudzovaní herných situácií a pôsobil pozitívne aj na chlapcov, ktorí aj vďaka jemu podali dobré športové výkony. Bodaj by sme to mohli konštatovať po stretnutí žiakov častejšie.

Zostava: Peťo, Andrej, Maroš, Tomáš, Denis, Martin, Lukáš, Kubo, Filip, Fifo, Paťo, Erik, Adrian. Chýbali: Ivan, Jakub ospravedlnení, Matej neospravedlnnený.

 

FC Slovan Hlohovec- ČFK Nitra 5:0 (1:0) Góly: Mindek J. 2, Paťo Danek 2, Filip Zděnek 1

V dnešnom stretnutí sme mali za súpera družstvo, ktoré malo k dispozícii len 9 hráčov pre chorobu. V prvom polčase sme sa nedokázali presadiť strelecky aj keď sme mali od začiatku stretnutia miernu prevahu. Súper za bezgólového stavu húževnato bojoval a nedovolil na vsietiť gól. Nakoniec sa nám však podarilo ujať vedenia po vyrazenej strele zdiaľky, keď loptu zblízka dopravil do bránky Paťo. V druhom polčase sme boli ešte aktívnejší a pravdepodobne súperom aj ubúdali sily, pretože my sme pravidelne po 10 min. striedali takmer celé osmičky hráčov. Takže bolo len otázkou času kedy sa nám podarí zvýšiť náš náskok. Po vydarených akciach a presných strelách sme nakoniec zvíťazili vyšším rozdieľom so súperom, ktorému sa doteraz podarilo zvíťaziť len jeden krát. Napriek vyššej výhre s našou hrou nemôžme byť úplne spokojný. Stále v nej chýbajú častejšie presné prihrávky, vzájomná komunikácia a lepšia spolupráca. Hlavne na tieto nedostatky sa zameriame v tréningovom procese a na zlepšovanie disciplíny na ihrisku aj mimo neho. 

 

Skalica- FC Slovan Hlohovec 3:2 (2:0) Góly: Paťo, Adrian

Dnes sme mali za súpera družstvo z čela tabuľky, ktoré hralo pekný kombinačný futbal s neustálym pohybom bez lopty aj s loptou, veľmi dobrým nabiehaním do voľných priestorov s čím mali v prvom polčase naši chlapci značné problémy. Naše útočné akcie marili už v zárodku dôsledným bránením a dostupovaním k hráčom pri preberaní lopty. Logicky sa to muselo odraziť aj na výsledku prvého polčasu. Ešte výraznejšie sa prejavili naše nedostatky pri striedaní našich hráčov. V tejto časti hry našimi najlepšími hráčmi boli Filip Zd. a Denis. V druhom polčase sme hru vyrovnali a prišli aj naše gólove príležitosti, po ktorých sme znížili Paťom stav stretnutia na rozdieľ jedného gólu a po rohovom kope sme vyrovnali Adrianom. V tejto časti hry už hra súpera nebola taká kvalitná a aj my sme sa dostávali častejšie do gólových situácií. Žiaľ, že musím konštatovať na adresu rozhodcu to isté ako v prípade SŽ, že nás umyselne poškodil uznaním gólu z jasného postavenia mimo hru a viacerými úmyselnými verdiktmi proti nášmu družstvu. Za zmienku stojí ešte priamy kop Lukáša, keď bránku domácich zachránila tyč. Je mi ľúto, že sa takto krivdí deťom na ihrisku pri hre, ktorá im má prinášať radosť a nie sklamanie z nekorektného rozhodovania. Ale na Slovensku je to tak.

Zostava: Ivan, Andrej, Peťo, Martin, Denis, Lukáš, Kubo, Filip, Fifo, Paťo, Maroš, Adrian, Erik, Tomáš, Maťo.  

FC Slovan Hlohovec- Lok. Trnava 2:3 (2:0) Góly: Paťo penalta, Erik
Dnes sme na domácej pôde privítali družstvo Lokomotívy Trnava, tešili sme sa na stretnutie, avšak to čo predviedli rodičia a priaznivci družstva hostí pred a počas stretnutia nemá s futbalom mládeže nič spoločné. Veľmi ťažko sa mi hľadajú slová na vyjadrenie pocitov znechutenia nad celým dianím. Futbal mládeže má byť o výchove mladých talentov a futbalistov, ale ako chcú rodičia vychovávať chlapcov vo veku 11 a 12 rokov, ak na nich pokrikujú vulgárne slová a dokonca až vyhrážky typu"zabi ho" a pod. Bolby som rád, aby to nevyznelo, že zaujímam takýto postoj, pretože sme stretnutie o gól prehrali. Vôbec to nie je otom. Ja som súperovi po stretnutí pogratuloval k víťazstvu a našim chlapcom tiež za snahu a výkon, ktorý predviedli. Do polčasu sme hrali vyrovnané stretnutie s útokmi a strelami na obe bránky. My sme sa ujali vedenia po faule na Paťa v PU z pokutového kopu, ktorý Paťo s prehľadom premenil. Zvýšili sme po priamom kope Erika na 2:0, čo bol konečný stav I. polčasu. Do druhého polčasu hostia nastúpili agresívnejším spôsobom hry, s ktorým sa naši chlapci ťažšie vysporiadavali, keďže boli fyzicky od súperových hráčov slabší. Väčšinou striedali len hráčov ročníka 2001, keďže ich majú v družstve dostatok. My sme mali na ihrisku max. 3-4 hráčov ročníka 2001 a ostatných 2002. Napriek tomu chlapci podali dobrý výkon a statočne bojovali. Je to naša prvá prehra v súťaži so súperom, ktorý patrí k tým silnejším v súťaži. Verím, že chlapcov to neodradí od ďaľšieho snaženia a úsilia naďalej sa vo futbale zlepšovať a zdokonaľovať. 
Zostava: Andrej, Maroš, Denis, Lukáš, Kubo, Filip, Fifo, Paťo, Martin, Matej, Adrian, Erik, Tomáš.  
FC Slovan Hlohovec- FK Jasl. Bohunice 2:0 (1:0) Góly: Danek 2

Dnešný náš súper bol veľmi nepríjemný od začiatku stretnutia, viackrát pohrozil pred našou bránkou po našich nepresných rozohrávkach. Prejavovala sa aj ich fyzická prevaha najmä v osobných súbojoch. Napriek tomu sme sa ujali vedenia po nádhernej akcii po ľavej strane ihriska po osi Luki, Filip, Fifo a Paťo, ktorý príležitosť zúžitkoval. Po faule na Paťa sme mali ďaľšiu príležitosť na skórovanie z penalty, ktorú však Filipovi brankár hostí kryl. Brankár bol ochrancom bránky súpera aj v ďaľšom priebehu stretnutia. Ešte v prvom polčase mali aj hostia príležitosť na skórovanie z penalty, avšak prudkú st relu mierenú do stredu bránky Peťo kryl. V druhom polčase sme boli ešte aktívnejší ale výborného brankára hostí sa nám prekonať nedarilo. Až po niekoľkých nepremenených príležitostiach sa nám z jedného rýchleho protiútoku podarilo zvýšiť stav stretnutia na konečných 2:0, gólom Paťa. Je treba konštatovať, že víťazstvo je zaslúžené, lebo sme boli celé stretnutie lepším družstvom i keď sme neboli taký efektívny ako v predchádzajúcich dvoch stertnutiach. Ale tak to už vo futbale býva, že nie vždy sa darí každému hráčovi a sú aj horšie dni. Napriek tomu si všetci chlapci zaslúžia pochvalu najmä však obranná trojica a Filip v strede ihriska za svoju neúnavnú pracovitosť. Spoľahlivý bol v bránke Peťo i keď okrem penalty veľa priamych striel riešiť nemusel.

Zostava: Peťo, Andrej, Maroš, Denis, Luki, Kubo, Filip, Fifo, Paťo, Martin, Adrian, Erik, Tomáš 

 
Mor. Sv. Ján- FC Slovan Hlohovec 1:7 (0:3) Góly: Paťo 2, Fifo 3, Erik 1, Martin 1

Do dnešného stretnutia sme išli s odhodlaním podať čo najlepší výkon a  potvrdiť doterajšie výsledky. Proti súperovi, ktorému sa doteraz nepodarilo zvíťaziť sa nám to aj podarilo. Od prvých minút stretnutia sme boli aktívny a súpera sme zaskočili rýchlym vedúcim gólom a potom aj zvýšením nášho náskoku na 3:0, po góloch z kopačky Paťa a Fifa. Po štvrťhodine sme prestriedali a naša aktivita trochu upadla, ale aj tak sme mali neustálu prevahu a súper mal šťastie, že neinkasoval. Pričinil sa o to aj pán rozhodca, keď neuznal regulárny gól Paťa pre ädajný faul na brankára, ktorý nebol. V druhom polčase sme pokračovali v našej útočnej hre, z ktorej rezultovali aj ďaľšie góly v sieti domácich. Na konečných 7:1 skórovali Fifo, Paťo, Erik, Martin. Fifo tak dosiahol hatrick. Okrem vstrelených gólov bránku domácich zachránilo 2x brvno po strelách Filipa a skvelé strelecké pokusy našich oboch krajných obrancov Maroša a Lukáša minuli bránku len tesne. Veľa striel likvidoval brankár a tiež obrancovia svojimi telami. Najviac potešili dnes výkony Filipa Zděneka v strede poľa, oboch krajných obrancov Maroša Salu a Lukáša Rehu, tradične dobrý výkon podali Paťo s Fifom a Kubom, svoj štandard odohrali aj Erik a Denis. Brankári dnes veľa zasahovať nemuseli, takže ich činnosť spočívala najmä v rozohrávaní pri streleckých pokusoch domácich vedľa bránky. Neuspokojili ma striedajúci hráči Martin, Tomáš a Matej, u ktorého sa však nakoniec ukázalo, že hral s teplotou, čo sme však nespozorovali a preukázalo sa nám to až po stretnutí. 

Zostava: Andrej, Peťo, Maroš, Denis, Lukáš, Kubo, Filip, Fifo, Paťo, Erik, Martin, Maťo a Tomáš.

FC Slovan Hlohovec- Partizánske 6:0 (4:0) Góly: Baranovič 4, Mindek 1, Danek 1

V ďaľšom kole sme nastúpili proti súperovi, ktorý budil rešpekt po dvoch kolách súťaže vysokými výhrami, na domácej pôde. Keďže išlo o nováčika súťaže nemali sme o ňom žiadne informácie. My sme nastúpili do stretnutia s odhodlaním podať čo najlepší výkon a ukázať, že doterajšie výsledky nie sú náhodné. Hneď na začiatku sme súpera zaskočili útočnou hrou a sme sa ujali vedenia. V prvom polčase sme súpera takmer nepustili do žiadnej nebezpečnej situácie pred vlastnou bránkou. Naša obrana na čele s brankármi hrala spoľahlivo a tak súper hrozil len strelami z väčšej vzdialenosti. Ešte v prvom polčase sme náš náskok zvýšili na 4- gólový rozdieľ po pekných futbalových akciach, keď sa presadil individuálne najmä Baranovič a Mindek. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a súper musel byť stále v strehu pri našich útočných akciách. Po faule na Paťa v pokutovom území nasledovala penalta ktorú Paťo s prehľadom premenil. Mali sme aj ďaľšie vyložené príležitosti na skórovanie, ale Aďovi sa nepodarilo skórovať z bezprostrednej blízkosti pred bránkou súpera po pekných prihrávkach od Fifa a Paťa. V tejto fáze hry niekoľko krát pohrozil aj súper, ale naša obrana bola vždy na mieste. V poslednej chvíli zachraňovali Denis, Maroš aj Erik vypichnutím lopty. Nakoniec sa nám ešte podarilo zvýšiť náš náskok na konečných 6:0. Chlapci dnes podali snaživý, kolektívny výkon s peknými futbalovými momentmi a ako bónus s vysokým víťazstvom. Je len potrebné, aby sme v tomto trende pokračovali a nezľavili v úsilí v tréningovom procese, čo sa potom zákonite odzrkadlí aj vo výsledkoch. Ďakujem všetkým chlapcom za dnešný výkon.

Zostava: Peťo, Andrej, Ivan, Maroš, Denis, Erik, Lukáš, Kubo, Aďo, Filip, Fifo, Paťo 

MFK Pov. Bystrica- FC Slovan Hlohovec 4:5 (1:3) Góly: Danek 3, Baranovič, Zděnek

Aj v druhom kole sme nastúpili v oklieštenej zostave, z dôvodu dovoleniek a nemoci. Od úvodu sme sa pustili do súpera a v prvých minutách stretnutia sme sa ujali vedenia gólom Paťa. Po tom však súper vyrovnal hru a po úniku stredom ihriska vyrovnal. Znovu sa ukázala nedostatočná komunikácia a spolupráca  v našich obranný radoch. My sme sa však po rýchlych akciach ujali znovu vedenia na polčasových 3:1. V druhom polčase sme pokračovali v našej hre a zvýšili sme náš náskok na 5:2. Keď sa zdalo, že stretnutie je rozhodnuté našou nedôslednosťou a nedostatkami v obrannej fáze sme domácim umožnili znížiť stav skóre na jeden gól. Aj toto stretnutie nám poukázalo na nedostatky v obrannej hre celého družstva a nedostatočnej súčinnosti všetkých hráčov, čoho príčinou je hlavne nedostatočná vzájomná komunikácia a nedostatky v práci s loptou niektorých jednotlivcov. Na tom musíme v ďaľšom období popracovať. Napriek tomu si cením snahu všetkých hráčov, podať čo najlepší výkon. Obaja breankári Andrej aj Peťo podali spoľahlivý výkon. Verím, že po skončení dovoleniek a prázdnin budeme ešte silnejší a naša kvalita hry bude mať stúpajúci trend.

Zostava: Andrej, Peťo, Ivan, Jakub, Tomáš, Denis, Martin, Fifo, Filip Zd., Erik, Paťo. 
FC Slovan Hlohovec- Horná Nitra 3:2 ( 3:1) Góly: Paťo 2, Denis 1

V prvom stretnutí jesenného kola sme nastúpili proti veľmi kvalitnému súperovi, ktorý výborne kombinoval a ťažko sme získavali loptu. Z tejto kombinačnej hry pramenili aj ich gólove príležitosti, ktoré likvidovali naši obrancovia a Peťo v bránke. Okrem toho sa obe družstvá museli popasovať s novými pravidlami a inými rozmermi ihriska. V tejto oblasti však súper bol vo výhode, pretože v minulej sezóne chlapci hrali v I.lige podľa týchto pravidieľ.Napriek tomu sme sa po ojedinelej útočnej akcii ujali vedenia peknou strelou Paťa spoza pokutového územia. Po dvoch skvelých zákrokoch Peťa v bránke však prišla chyba a súper strelou z diaľky vyrovnal. Do vedenia nás však posunul potom aj brankár hostí, ktorému lopta po dlhom odkope Denisa s úmyslom prihrávky na Paťa, ušla pod nohou a skončila v sieti. Súper nás stále svojou kombinačnou hrou dostával pod tlak, ale ako to vo futbale býva my sme znovu po úniku Paťa a jeho idealne riešenej hernej situácie, so skúsenosťou zrelého hráča a prelobovaním brankára zvýšili náš náskok na 3:1. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a my sme museli odolávať tlaku hráčov hostí, ktorým sa však naši chlapci na čele s Ivanom v bránke nepoddali a statočne v dnešnej horúčave zabojovali. Hosťom sa však predsa podarilo znížiť náš náskok na jeden gól po prísne nariadenom pokutom kope za nastrelenú ruku v PÚ. Všetci chlapci si zaslúžia za dnešný výkon a najmä bojovnosť veľkú pochvalu. Najmä Denis v strede obrany, ktorý dohral stretnutie s veľkým odhodlaním a sebazaprením. Musíme uznať, že súper bol herne lepším družstvom, ale napriek tomu sa nám podarilo vsietiť tri góly, čo poukazuje aj na naše prednosti a kvality.

Zostava: Peťo, Ivan, Maroš, Denis, Jakub B., Jakub M., Filip Zd., Erik, Paťo, Filip B., Tomáš, Andrej.

 
FC Slovan Hlohovec-Vrbové 7:0, Góly: Paťo 5, Fifo, Kubo
Dnešné stretnutie proti nováčikovi 3. ligy bolo dobrým prípravným stretnutím, nakoľko potvrdilo našu silu v útočnej fáze, ale zároveň odkrylo naše slabiny v obrannej činnosti. I keď súper hrozil len sporadicky a v druhom polčase ani jedna ich strela neohrozila našu bránku. Bolo to však len chybou súperových hráčov, pretože niekoľko krát sa dostali za našu obranu, ale nezakončili presne. V niekoľkých prípadoch viazla aj naša súhra v útočnej činnosti, pretože nedostatočne komunikujeme navzájom a potom neriešime herné situácie správne. Musíme v tom naďalej pracovať na tréningoch. Dnes bolo k nám priaznivé aj počasie, keďže nebolo tak horúco a pri nedostatku hráčov kvôli dovolenkám a nás stretnutie nestálo až tak veľa síl, ako nedelňajšie v Seredi.
Zostava: tá istá ako v nedeľu, len nám pribudol druhý brankár Andrej.
 
ŠKF Sereď- FC Slovan Hlohovec 3:2 Góly: Paťo , Fifo

Dnes sme opäť odohrali prípravné stretnutie len s minimálnym počtom hráčov, z dôvodu dovoleniek. Náš súper naopak mal 5 hráčov na striedanie. Zdalo sa, že to ovplyvní priebeh stretnutia a že v horúcom počasí budeme mať problémy. Naopak naši chlapci príkladne zabojovali a napriek početnej presile domácich sme mali viac z hry a diktovali sme celé stretnutie tempo hry my. Napriek zlepšenej obrannej činnosti sme však urobili niekoľko chýb a súper nás potrestal. My sme naopak nevyužili na skórovanie ani tie najvyloženejšie situácie. Herne sme boli počas celého stretutia lepším družstvom a chlapci majú moje uznanie, že sa dokázali prekonať a bojovali až do konca stretnutia s maximálnym nasadením. Ukázali sme našu silu kolektívu a súdržnosti, s čím mal súper problémy. V plnom počte budeme určite ešte lepší a silnejší. Musíme však vydržať v nasadenom trende, snahe a úsilí pre zlepšovanie sa v tréningovom procese.

Zostava: Peťo, Maroš, Denis, Jakub B., Kubo M., Filip zd., Erik, Paťo, Fifo. 

 
Duslo Šaľa- FC Slovan Hlohovec 7:3, Góly:Paťo 2, Martin 1

V ďaľšom prípravnom stretnutí sme nastúpili proti 1. ligovému družstvu domácich zložených najmä z ročníka 2001. Preto aj bola viditeľná fyzická prevaha chlapcov Šale. Hralo sa podľa pravidiel pre I.ligu a UTM v zložení 6+1 a na ihrisku rozmerov pre prípravku 3. a 4. ročník.  Naši chlapci sa však súpera nezľakli a začali sme stretnutie veľmi dobre vedúcim gólom Paťa. Neskôr sa prejavila fyzická prevaha domácich a začali určovať tempo stretnutia. Napriek prehre sme však neboli výkonom pozadu a pri troche šťastia sme mohli uhrať oveľa priaznivejší výsledok. Nepremenili sme však minimálne 5-6 samostatných nájazdov na brankára, ktorý ich včasným vybehnutím a fyzickou dispozíciou zneškodnil. Napriek nepremeneným príležitostiam je dôležité, že sme sa do nich dostali a neskôr nárastom skúseností  a hernej praxe ich dokážeme aj premieňať. Súper ťažil najmä z našich nedostatkov v obrannej činnosti, ktorú budeme musieť na tréningoch zlepšovať. Škoda, že sme stretnutie neabsolvovali s viacerými hráčmi, aby sme si mohli ešte viac overiť schopnosti jednotlivých hráčov pred majstrovskými stretnutiami. Napriek prehre je treba pochváliť takmer všetkých za snahu a úsilie podať čo najlepší výkon.

Zostava: Peťo, Ivan, Maroš, Maťo, Martin, Jakub B., Jakub M., Fifo, Paťo, Erik.

 
1. prípravné stretnutie 20.7.2013
FC Slovan Hlohovec- Slovan Galanta 0:2 (0:1)
Na prvé stretnutie v sezóne sme nastúpili v oklieštenej zostave, nakoľko nám chýbalo viacero hráčov, z dôvodu dovoleniek. Takže sme nemali nikoho na striedanie a pre chlapcov to bolo o to náročnejšie. Naviac do poľa musel nastúpiť aj druhý brankár, aby nás bolo dosť na odohratie stretnutia. Ale prípravné stretnutie napriek tomu splnilo svoj účel a overili sme si hráčov na jednotlivých postoch, kde budú schopní hrať. V dobrom svetle sa ukázali najmä Filip Baranovič, Paťo Danek, Denis Vlčko.  Dobre si počínal aj Maťo Klačman, až na chybu pri rozohrávke, z ktorej súper skóroval a ujal sa vedenia. Ostatní budú musieť pridať v tréningoch a snažiť sa nabdobudnúť základné futbalové konanie na ihrisku. ˇUsilie však nemožno vytknúť takmer nikomu. Aj Peťo Vaško sa snažil nahradiť hráča v poli v rámci jeho možností. V ďaľších stretnutiach to bude určite lepšie a aj náš herný prejav bude kvalitnejší ako dnes.
Zostava: Ivan Turza, Jakub Bartovič, Maťo Klačman, Denis Vlčko, Adrian Gálik, Filip Baranovič, Erik Nemec, Paťo Danek, Peťo Vaško.
 
 
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.