Choď na obsah Choď na menu
 


Výsledky stretnutí a turnajov v ročníku 2014/15 a komentár

30. kolo

ČFK Nitra- FC Slovan Hlohovec 0:6 (0:3)

Posledné stretnutie v súťaži si chlapci užívali, napriek horúčave a dusnému počasiu. Výsledok stretnutia už nemal vplyv na naše konečné umiestnenie na vynikajúcom 3. mieste, za družstvami Vionu Zl Moravce a MFK Skalica. Predviedli sme pekný kombinačný futbal a domácich sme nepustili k žiadnej vážnejšej príležitosti. My sme si naopak kolektívnou hrou a spoluprácou s prihrávkami vytvárali gólove príležitosti, ktorých výsledkom boli góly v sieti domácich. Prvýkrát sa do siete domácich trafil Erik Nemec po presnom zásahu z  priameho kopu. Do polčasu ešte skórovali Lukáš Reho a Tomáš Masaryk. Po prestávke sme pokračovali v našej hre a ďaľšie góly pridali Adrian Gálik, Lukáš Reho a Matej Klačman, na konečných 6:0. Týmto výsledkom sme prekročili 100- ku vsietených gólov našim súperom na konečné skóre 101:26. Toto skóre hovorí o tom, že sme mali najlepšiu obranu v súťaži, o čom svedčí aj skutočnosť, že sme v 17 stretnutiach neobdržali gól. Chlapci si to za predvedené výkony počas celej sezóny zaslúžili. Ďakujem im za pekné chvíle s futbalom, ktoré som s nimi prežil. Chlapcom želám, aby sa im v ich ďalšom futbalovom aj osobnom živote vyhýbali zranenia, aby nepoľavili v úsilí a snahe byť stále lepšími a aby im futbal prinášal aj naďalej len pekné chvíle a radostné zážitky. Záverom chcem poďakovať tým rodičom, ktorí nás podporovali počas celej súťaže, aj svojou prítomnosťou na stretnutiach doma či vonku u súperov. Najmä vedúcemu družstva Radovi Rusnákovi, p. Nemcovej našej zdravotníčke, ako aj jej manželovi, manželom Masarykovým, Edovi Gálikovi, manželom Klačmanovým, p. Baranovičovej a Salovej a manželom Spáčilovým a Mindekovým.

Zostava v poslednom kole: Turza,Rácik,Sala,Baranovič,Nemec,Klačman,Spáčil,Gálik,Masaryk,Reho,Jurčacko,Švančara.

 

29. kolo

fc Slovan Hlohovec- Lok. Trnava 1:1 (0:0)

Dnes sme sa chceli rozlúčiť v poslednom stretnutí na domácej pôde dobrým výkonom a víťazstvom. V prvých 10- 15 minútach stretnutia to tak aj vyzeralo, lebo súpera sme nepustili ani na našu polovičku ihriska. Avšak napriek nášmu tlaku a hernej prevahe sa nám nepodarilo dobre hrajúcu obranu a výborného brankára hostí prekonať. V ďaľších minútach to však boli hostia, ktorí pohrozili dvomi protiútokmi, ale ani im sa nepodarilo skórovať. V druhom polčase sa aj hostia dostávali častejšie pred našu bránku a po našich dvoch nepresných prihrávkach, odkopoch na súperove kiopačky sa ujali vedenia. Dlho sa z vedenia netešili, lebo Maťo Klačman obišiel viacerých hráčov súpera a z jeho prihrávky vyrovnal Adrian Gálik. Hostia si nerozhodný výsledok plne zaslúžili za bojovný a takmer bezchybný výkon v obrannej fáze. Nám sa náš výborný výkon z Dubnice nepodarilo zopakovať, ale aj tak chlapci nesklamali. Tento výsledok znamená už pred posledným kolom v súťaži, že sme sa umiestnili na peknej bronzovej priečke v II. lige MŽ. Chlapcom gratulujem a ďakujem za predvedené výkony.

Zostava: Turza, Sala, Baranovič, Nemec, Klačman, Kubička, Gálik, Spáčil, Reho, Masaryk, Jurčacko, Rusnák, Kopányi. 

28. kolo

Dubnica- FC Slovan Hlohovec 0:2 (0:1)

Stretnutie družstiev usilujúcich sa o umiestnenie na tretej priečke v súťaži sľubovalo vyrovnaný súboj. Naši chlapci vstúpili do stretnutia veľmi dobre. Hrali s veľkou vôlou a odhodlaním, aby dosiahli čo najlepší výsledok. V prvom polčase sme si vytvorili miernu prevahu z ktorej pramenil aj náš vedúci gól z kopačky Baranoviča, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránkou súpera. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním minimálne vyrovnať stav stretnutia, čo sa prejavilo na dôraze a agresivite v osobných súbojoch. Naši chlapci sa nezľakli a odolávali tlaku domácich. V týchto fázach stretnutia sa vyznamenal Ivan Turza v bránke, najmä pri štandardných situáciach. My sme sa pokúšali o rýchle protiútoky a pri jednom z nich hráč domácich fauloval v pokutovom území a objektívny rozhodca bez váhania ukázal na pokutový kop. Pokutový kop s prehľadom premenil Fifo. Po našom dvojgólovom vedení sme už nepochybovali o víťazstve v tomto dueli. Môžem konštatovať, že to bol skutočne duel v ktorom sa bojovalo o každú loptu a obe družstvá nechali na ihrisku všetok svoj um aj sily. Určite to bolo najlepšie stretnutie, ktoré sme odohrali v súťaži. Hrali sme s maximálnym nasadením, vôlou a srdcom. Taký prístup by mali mať chlapci ku každému stretnutiu. Preto patrí všetkým chlapcom za tento výkon veľké ďakujem. Myslím, že najväčšou odmenou im je radosť a potešenie z výkonu a samozrejme aj z výsledku.

Zostava: Turza, Sala, Ballon, Nemec, Baranovič, Klačman, Gálik, Spáčil, Kubička, Masaryk, Švančara, Jurčacko.

27. kolo
fc Slovan Hlohovec- Komárno 6:0 (4:0)

Do dnešného stretnutia sme išli trochu s obavami po skúsenosti z jesene, keď chlapci z Komárna hrali na domácej pôde príliš agresívne a preháňali to s tvrdosťou v osobných súbojoch. Chlapcov som na to pred stretnutím upozornil, aby tomu predchádzali najmä krátkym držaním lopty a kombinačnou hrou s prihrávkami. Chlapci to realizovali od začiatku stretnutia a po peknej krídelnej akcii Spáčila a po jeho prihrávke pred bránku súpera z blízka skóroval Gálik. O niekoľko minút sme zvýšili náš náskok po strele Kubičku. Týmto rýchlym vedením sme súpera zaskočili a nedovolili sne mu takmer žiadne zakončenie na našu bránku. Ešte do polčasu sme zvýšili náš náskok gólom Gálika po peknej individuálnej akcii Lukáša Rehu a vydarenou strelou Masaryka z diaľky na ktorú brankár domácich nedokázal reagovať. Do druhého polčasu sme nastupovali s tým, že budeme pokračovať v kombinačnej hre založenej na prihrávkach a dobrom pohybe s ponukou na spoluprácu. V priebehu stretnutia sme predviedli niekoľko pekných akcií aj s technickým prevedením. Za zmienku stojí vydarená "zidanovka", ktorú predviedol Reho, za čo dostal aj potlesk z tribúny. V druhom polčase mal aj súper niekoľko streleckých pokusov avšak Rácik v bránke bol pozorný. Zaskvel sa najmä pri strele z priameho kopu, ktorú kryl. Práve po jeho rozohrávke sa podarilo aj s pričinením brankára hostí skórovať Kubičkovi, keď loptu hlavou usmernil ponad vybiehajúceho brankára do bránky.  Dnešný dobrý a kolektívny výkon nášho družstva zavŕšil hatrikom Gálik. Je treba zdôrazniť, že na tomto výsledku majú veľký podieľ aj naše obranné rady na čele s Baranovičom, ktorý na poste stopéra nahradil Ballona, ktorý pre zranenie nemohol nastúpiť. 

Zostava:Rácik,Sala,Baranovič,Nemec,Kubička,Klačman,Spáčil,Gálik,Masaryk,Švančara,Reho,Jurčacko.

26. kolo
Nováky- FC Slovan Hlohovec 0:4 (0:1)

Dnešnú povinnú jazdu sme zvládli úspešne aj napriek priemernému výkonu. Chlapci zabudli, že futbal je hra kolektívna a takmer každý chcel dať gól aj strelami z polovice ihriska. Uvedomili si to len pri našich troch akciach a kombináciach viacerých hráčov, z ktorých sa zrodili naše góly. Na konci ktorých boli postupne Baranovič, Gálik a Spáčil. Štvrtý náš gól sa zrodil po štandardnej situácii, keď pekný center Gálika premenil hlavou Kubička. 

Zostava: Rácik,Turza,Sala,Ballon,Reho,Gálik,Baranovič,Kubička,Spáčil,Masaryk,Karaba,Kopányi.

25. kolo
FC Slovan Hlohovec- Galanta 4:0 (2:0)
Dnes sme očakávali vyrovnané stretnutie s kvalitným súperom. Priebeh hry tomu aj nasvedčoval. Avšak naše družstvo posilnené o Maťa Klačmana, ale oslabené o zraneného Jakuba Mindeka, sa ujalo vedenia v stretnutí práve jeho dvomi gólmi po vydarených strelách do horného rohu súperovej bránky. Súper sa však nevzdával ani po našom dvoj gólovom vedení a snažil sa skorigovať stav stretnutia. Naša obrana však stála pevne na nohách a nedovolila súperovi ohroziť našu bránku takmer žiadnou priamou strelou. V druhom polčase sa priebeh stretnutia nezmenil, ale nám sa podarilo zvýšiť náš náskok o dva góly po šťastlivom zásahu Adriana Gálika z tesnej blízkosti bránky a po strele Maxa Kubička, ked medzi štyrmi hráčmi súpera sa najlepšie zorientoval a vsietil náš štvrtý gól. Po tomto góle už nebolo pochýb o výsledku stretnutia a dotiahli sme ho do víťazného konca. Chlapci však museli byť pozorní, najmä v obrannej činnosti až do poslednej minúty.
Zostava: Turza, Rácik, Sala,Ballon,Nemec,Baranovič,Kubička,Masaryk,Spáčil,Reho,Kucharik,Švančara,Gálik,RusnákKopányi
 24. kolo
Nové Zámky- FC Slovan Hlohovec 1:5 (0:2)
Dnešný náš výkon a predvedená hra bola diametrálne odlišná od minulo týždňového výkonu. K dobrému výkonu naštartoval chlapcov Maroš Sala už v druhej minúte stretnutia, keď prudkou strelou asi z 25 m prekonal domáceho brankára. Gól povzbudil aj Maroša k výbornému výkonu a patril k našim najlepším hráčom. Škoda len, že sme v prvej štvrťhodine stretnutia nepremenili ďalšie naše vyložené gólové príležitosti. K najväčším patrila strela Fifa Baranoviča do žrde. Naše vedenia sme však zvýšili po peknej kombinačnej akcii a spätnej prihrávke pred bránku, na ktorej konci bol Adrian Gálik.
Do druhého polčasu som chlapcov upozornil, aby nepoľavili v snahe a úsilí a pokračovali v nasadenom tempe a nedali súperovi príležitosť na zvrat v stretnutí. Napriek inkasovanému gólu, keď strelu z diaľky Tomáš v bránke podcenil a lopta mu vykĺzla z ruky a skončila v sieti, sme domácim nedali žiadnu šancu. V zápätí po zahájení hry sa presadil Braňo Spáčil, keď išiel nebojácne do súboja s brankárom a zvýšil skóre na 3:1. Ďalšie naše góly v sieti domáceho družstva sa zrodili po peknej kombinačnej hre a spolupráci za podpory našej útočnej hry aj aktivitou obranných radov. Štvrtý náš gól sa zrodil po peknej strele Fifa. Konečné skóre stretnutia uzavrel Maxo po peknej prihrávke Lukáša. Z predvedenej hry v dnešnom stretnutí museli mať radosť aj chlapci a nielen z výsledku, pretože výsledok je závislý vždy predovšetkým od výkonu.
Zostava: Turza, Rácik, Sala,Ballon,Nemec,Baranovič,Mindek,Kubička,Masaryk,Spáčil,Reho,Kucharik,Švančara,Gálik,Rusnák. 
 
 
23. kolo
Šaľa- FC Slovan Hlohovec 3:1 (1:1)

Domácemu družstvu sa podarila odveta za jesennú prehru u nás rovnakým pomerom gólov ako v našom domácom stretnutí. Vo veľkej miere sme im to však umožnili my našim nezodpovedným prístupom k stretnutiu. Domáci sa pustili do hry s veľkou chuťou od začiatku a nezastavil ich v tom ani náš vedúci gól už v 7. minute stretnutia z kopačky Maxa. Domáci vyrovnali stav stretnutia ešte do polčasu, keď sme my neboli schopný odkopnúť loptu z nášho pokutového územia. Do druhého polčasu domáci nastúpili s ešte väčším elánom a chuťou a bolo na ich hre vidieť, že mali z futbalu radosť. Naši chlapci žiaľ pôsobili dojmom, že už ich futbal nebaví a umožnili súperovi ujať sa vedenia po samostatnej akcii ich najlepšieho hráča, keď od polovičky ihriska postupne obišiel našich 4 hráčov a pohodlne vsietil. Ak by sme hrali s chuťou a zodpovedne, tak toto sa najlepšej obrane v súťaži nemôže stať. Väčšina našich hráčov sa nepohybovala a hrali sme staticky. Zavŕšením nášho slabého výkonu bol tretí gól v našej sieti z pokutového kopu za faul Maroša, ktorý ležiac na zemi potkol súpera a rozhodca ochotne využil situáciu na odpískanie penalty. Napriek našej pasivite sme mali príležitosť na skorigovanie výsledku, keď po chybe domáceho obrancu sme sa zmocnili lopty, avšak Braňo príležitosť lahkomyselne nevyužil a napálil loptu sám pred bránkou vysoko nad brvno. Neviem čo si mám myslieť o prístupe väčšiny našich chlapcov k hre, ale v posledných stretnutiach, akoby z nich vyprchala chuť hrať futbal. Žiaľ prejavuje sa to aj v tréningovom procese. Domáce družstvo nás predčilo hlavne v odhodlaní a snahe, a v radosti a potešení z hry. Tieto atribúty boli donedávna aj našimi doménami. Ostáva my len veriť, že sa to zmení už v najbližšom stretnutí.

Zostava: Rácik,Turza,Sala,Ballon,Nemec,Mindek,Baranovič,Kubička,Spáčil,Švančara,

Masaryk,Reho,Gálik,Kopányi  

22. kolo

Považská Bystrica- FC Slovan Hlohovec 1:0 (0:0)

V prvom, zo série najbližších troch stretnutí na pôde súperov, sme dnes nezopakovali naše dobré výkony z posledných duelov. Náš výkon ovplyvnila hlavne absencia Filipa Ballona a Jakuba Mindeka a v priebehu stretnutia asi v dvadsiatej minúte vyradenie Erika Nemca, ktorého zasiahol súper kopačkou do hlavy. Erik bol po tomto zákroku otrasený a nebol schopný pokračovať v stretnutí. Našťastie sa ukázalo, že zranenie nie je vážne a bude môcť v ďalších stretnutiach hrať. Bolo to citeľné oslabenie našej defenzívnej činnosti, ale hlavne sme nemohli využívať jeho ofenzívne schopnosti. Aj dôsledkom toho sme sa ťažko presadzovali v strede ihriska a naša útočná sila bola bezzubá. Až na niekoľko príležitostí sme bránku súpera neohrozili. Z jednej peknej akcie a prihrávke Maxa pred bránku na nabiehajúceho Lukáša sme skórovali, ale rozhodca pre postavenie mimo hry nám gól neuznal. Podľa chlapcov to bolo mylné rozhodnutie rozhodcu, avšak gól neplatil. O niekoľko minút neskôr po ojedinelom útoku pred našou bránkou sa tečovaná lopta odrazila vysoko nad hlavy našich hráčov a vysoký hráč domácich prehlavičkoval aj nášho brankára z bezprostrednej blízkosti bránky. A tak sme prehrávali 1:0. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal Adrian, keď išiel sám na bránku a jeho strelu ešte stihol sklzom domáci obranca vytesniť nad brvno. V zápätí z rohového kopu Maxo hlavičkoval vedľa bránky. Podľa predvedenej hry oboch družstiev by bol nerozhodný výsledok spravodlivejším vyjadrením pomeru síl na ihrisku, ale taký je už futbal.

Zostava:Rácik,Turza, Sala,Baranovič,Nemec,Švančara,Spáčil,Kubička,Reho,Gálik,Masaryk,Kucharik,Orel,Kopányi.

21. kolo

FC Slovan Hlohovec- Partizánske 4:0 (2:0)

Aj v tomto kole sme potvrdili našu kvalitu a predviedli sme pekný kombinačný futbal. I keď sme neboli taký efektívny v zakončovaní ako by sme si želali. Vedenia sme sa ujali po prudkej strele Fifa asi z 20 m. Druhý náš gól pridal Adrian po zaváhaní brankára hostí. V druhom polčase už družstvo hostí nekládlo taký odpor a stretnutie sa dohrávalo väčšinou na súperovej polovici ihriska. My sme ešte zvýšili skóre po peknej akcii a strele Braňa a neskôr po akcii Braňa a nezištnej prihrávke Lukášovi, ktorý nastrelil žrď bránky a odrazená lopta sa od chrbta brankára dostala do siete v náš štvrtý gól. Okrem toho sme mali ešte ďalšie príležitosti po štandardných situáciach, ale hlavičky Maxa a Lukáša minuli bránku a tak sa stretnutie skončilo výsledkom 4:0. V obrannej činnosti sme súpera nepustili prakticky do žiadnej nebezpečnej situácie pred našou bránkou, takže naši brankári nemuseli čeliť žiadnym priamym strelám na bránku. Je treba aby sme v týchto výkonoch pokračovali aj v ďalších stretnutiach, ktoré odohráme na ihriskách súperov. Chlapcom gratulujem k výkonu aj výsledku.

Zostava: Rácik Tomáš, Turza Ivan, Sala Maroš, Ballon Filip, Nemec Erik, Švančara Šimon, Kubička Maxo, Branovič Filip, Mindek Jakub, Masaryk Tomáš, Klačman Matej,Gálik Adrian, Spáčil Braňo, Reho Lukáš, Orel David, Jurčacko Andrej, Kopányi Adam.

20. kolo

Piešťany- FC Slovan Hlohovec 0:4 (0:1)

Dnešné stretnutie si chlapci doslova užívali. Hrali  v pohode a bolo to vidieť aj v hernom prejave. Predviedli peknú kombinačnú hru zakladanú na rozohrávke od obrancov. Vytvárali sme si postupne neustály tlak na bránku domácich, avšak sa nám nedarilo premieňať ani najvyloženejšie príležitosti na skórovanie. V prvom polčase sa nám to podarilo po peknej akcii na ktorej konci bol Tomáš Masaryk. Do druhého polčasu sme išli s tým, že musíme skórovať hneď v prvých minútach, aby sme si vytvorili bezpečný náskok. To sa nám aj podarilo po prudkej strele Fifa, ktorú brankár neudržal v rukách a Braňo vyrazenú loptu dorazil do siete domácej bránky. Od tohto momentu už bolo na ihrisku len naše družstvo a bolo len otázkou času kedy sa nám podarí zvýšiť náš náskok. O ďalšie naše góly sa postaral Maxo peknou strelou a dorážkou do bránky. Domácim sme ponúkli príležitosť na skórovanie len v jednom prípade, ale túto domáci hráč nevyužil a jeho strela išla  vedľa bránky. Takže Tomáš v našej bránke za celé stretnutie nemusel čeliť ani jednej priamej strele. Aj to svedčí o našej zaslúženej výhre po peknej kombinačnej hre našich chlapcov.

Zostava: Rácik, Sala, Ballon, Nemec, Baranovič, Mindek, Spáčil, Gálik, Masaryk, Kubička, Švančara, Kucharík S., Masaryk T., Kopányi A. Ospravedlnení: Reho, Orel, Jurčacko, Rusnák.

19. kolo 28.3.2015
FC Slovan Hlohovec- Sereď 2:0 (1:0)

Dnes sme predviedli o poznanie lepšiu hru ako v predchádzajúcom domácom stretnutí, najmä v druhom polčase, keď sme hrali so silným nárazovým vetrom v chrbte. Počas celého stretnutia sme súpera nepustili do žiadnej vyloženej gólovej príležitosti a tak aj naši obaja brankári nemuseli riešiť vážnejšie situácie. Súper naohrozil našu bránku ani jednou priamou strelou do priestorov bránky. Aj to svedčí o našej dobrej hre v obrannej činnosti. Žiaľ slabšie je to už v útočnej fáze našej hry. Nedokážeme súpera prekvapiť rýchlou reakciou a riešením individuálnych herných činností pred bránkou súpera. A tak aj napriek hernej prevahe nedokážeme ju využiť na skórovanie a získanie náskoku na ukľudnenie družstva. Dnes nám v útočnej činnosti  okrem Maťa Klačmana, ktorý pomáha SŽ, citeľne chýbal aj Adrian Gálik pre chorobu. Napriek tomu chlapci predviedli niekoľko pekných futbalových akcií na jeden dotyk i keď neskončili gólom. Postupne si osvojujú správanie na ihrisku, keď máme loptu pod kontrolou a keď ju získa súper, čo hodnotím pozitívne.  O naše góly sa postarali Maxo Kubička, ktorý dnes zároveň oslávil svoje 12. narodeniny a Braňo Spáčil, ktorý v druhom polčase lepšie spolupracoval so spoluhráčmi a nesóloval. Obraz našej hry sa tým viditeľne zlepšil a prejavilo sa to aj na výsledku.

Zostava: Rácik, Turza, Sala, Ballon, Nemec,Baranovič, Masaryk, Kubička, Spáčil, Švančara, Mindek, Kucharík, Orel, Kopányi, Rusnák, Karaba. Zranení a chorí: Reho, Gálik, Jurčacko. 

18. kolo 21.3.2015
FC Slovan Hlohovec- Topoľčany 4:0 (0:0)

V dnešnom stretnutí sme nepodali taký dobrý výkon ako v predchádzajúcich dvoch stretnutiach. Ale paradoxne sme v ňom zvíťazili rozdieľom triedy. Náš vedúci gól sa zrodil po chybe brankára, avšak musím zdôrazniť, že aj po dôslednosti Adriana Gálika, ktorý dotiahol akciu až do konca. Náš druhý gól sa zrodil po strele Kika Rusnáka, keď ju tečoval hráč hostí a lopta prelobovala brankára. Tretí náš gól bol podobný ako prvý a mal na ňom zásluhu zase Adrian. Až náš štvrtý gól sa zrodil po peknej krídelnej akcii a prihrávke pred bránku, kde Maxo Kubička už nemal problém loptu dopraviť do siete. Naše prvé jarné víťazstvo sa tak zrodilo po súhre šťastných náhod, ktoré sme v predchádzajúcich kolách postrádali. Dnes v našej hre chýbala súhra a ochota spolupracovať na ihrisku, väčšina chlapcov sa chcela presadiť individuálne a to nevedie k úspechu. Veľa lôpt sme potom zbytočne strácali a ponúkali družstvu hostí strelecké príležitosti, najmä v prvom polčase. V týchto momentoch podržal družstvo Tomáš Rácik v bránke, ktorý odchytal celé stretnutie so zraneným palcom na ruke. Preto dnes môžem byť spokojný len s výsledkom stretnutia, ale nie s predvedenou hrou. Herne sme dnes veľa toho neukázali a pritom máme určite na viac. Verím, že v najbližšom stretnutí sa to zmení a predvedieme hru na akú sme zvyknutý.

Zostava: Rácik, Sala, Ballon, Kucharík, Kubička, Baranovič, Gálik, Spáčil, Švančara, Mindek, Jurčacko, Masaryk, Orel, Rusnák, Kopányi, Karaba. Ospravedlnení: Turza, Nemec, Reho, Klačman pre zranenie a chorobu.

14.3.2015 17. kolo 

Vion Zl. Moravce "A"- FC Slovan Hlohovec 3:3 (1:2)

V dnešnom stretnutí sme sa opäť stretli zo súperom, ktorý podobne ako Skalica bojuje o čelo tabuľky v súťaži. Obe družstvá potvrdili svojou hrou, že ich postavenie v súťaži nie je náhodné. Boli sme to však my, ktorý sme boli od začiatku nebezpečnejší a mohli sme sa hneď v prvých minútach ujať vedenia Adrianom Gálikom, keď vystihol chybnú rozohrávku domácich a šiel sám na bránku. Avšak zaváhal pri zakončení a domáci mu zabránili skórovať. Neskôr sa už nemýlil Maxo Kubička a ujali sme sa vedenia. Už v tejto fáze stretnutia sa rozhodca vo väčšine prípadov rozhodoval a riadil skôr pokrikmi domácich fanúškov ako vlastným názorom a domácim odpúšťal fauly, ovplyvňoval dianie na ihrisku. Žiaľ my sme mu k tomu dopomohli neúmyseľným zahraním rukou v pokutovom území, začo nasledoval pokutový kop a domáci vyrovnali skóre stretnutia. My sme však v zápätí reagovali vedúcim gólom Lukáša Rehu po rohovom kope. V druhom polčase bol priebeh stretnutia ovplyvnení rodičmi domácich a rozhodcom ešte vo väčšej miere, načo naši chlapci nereagovali správne a nechali sa znervózniť z čoho výsledkom bola nesústredenosť a následné dva vlastné góly v našej sieti po tečovaných loptách. Oceňujem, že chlapci sa ani za tejto situácie nevzdali a bojovali o výsledok až do konca. Odmenou im aj Marošovi Salovi bol zato vyrovnávajúci gól z jeho kopačky. Na záver musím konštatovať, že aj v našom ďaľšom stretnutí jarného kola sa od nás odvrátila šťastena. Lebo dostať gól z penalty za neúmyseľné zahranie rukou, keď lopta na nerovnom teréne nepredvídateľne odskočila do hráčovej ruky a potom inkasovať dva vlastné góly po tečovaných loptách nemožno nazvať ako nešťastnými. Aby toho nebolo málo tak sme nemali šťastie ani pri našich gólových príležitostiach Adriana, a hlavičke Lukáša do brvna domácej bránky. Verím, že v ďalšom priebehu súťaže nám bude priať aj futbalové šťastie. Chlapci by si ho za predvedené výkony v oboch stretnutiach určite zaslúžili.

7.3.2015 16. kolo
FC Slovan Hlohovec- MFK Skalica 0:1 (0:0)
V prvom našom stretnutí jarného kola sme nastúpili proti najkvalitnejšiemu súperovi našej súťaže. Nie náhodou je v čele tabuľky aj po dnešnom víťazstve s nami. My sme chceli napraviť našu povesť z jesenného stretnutia v Skalici, kde sme podľahli 8:3 a aj potvrdiť našim výkonom, že nie náhodou sme obsadili druhé miesto po jesennej časti súťaže. Myslím, že výkonom sme nesklamali, napriek tomu že nám citeľne chýbali Jakub Mindek a Filip Ballon v obranných radoch. Je pravda, že aj súperovi chýbali niektorí hráči, ale pri ich výkonnostne vyrovnanejšom kádri družstva to nebolo až tak citeľné. Pre absenciu uvedených hráčov som musel prispôsobiť našu zostavu a tak nášho najtvorivejšieho a pohyblivého Filipa Baranoviča som posunul do stredu obrany a tak oslabil náš stred poľa, kde dominoval súper. Z uvedených dôvodov som s výkonom nášho družstva spokojný. Mrzí ma len, že sme prehrali o gól, strelou priamo z rohového kopu. Pritom sme mohli aj my aj súper skórovať z iných príležitostí, ktoré však zostali nevyužité. Je mi ľúto, že v I. polčase nepremenil príležitosť Maxo Kubička, keď z bezprostrednej blízkosti strelil loptu do brankára. Som presvedčený, že keby sme sa boli ujali vedenia, tak aj takéto kvalitné družstvo Skalice by malo problémy sa s tým vysporiadať. Preto nerozhodný výsledok by bol spravodlivejší a bol by chlapcov povzbudil do ďaľšej činnosti. 
22.02.2015
Slovan Galanta- FC Slovan Hlohovec 1:3 (0:2)

V druhom našom PS s rovnocenným súperom naša hra vyznela diametrálne odlišne od včerajšieho stretnutia s kvalitatívne náročnejším súperom. Chlapci naladení zo včerajška na vyšší výkon začali stretnutie veľmi dobre. Prvých 15 až 20 minút sme domácich nepustili do žiadnej nebezpečnej situácie pred našou bránkou. Vedenia sme sa ujali po peknej kombinácii na konci ktorej bol Maxo a potvrdil po odchode Maťa Klačmana pozíciu nášho najlepšieho strelca. Druhý gól sme zaznamenali po krásnej strele Fifa zo strednej vzdialenosti keď krížnou strelou nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu. Okrem toho sme ešte skórovali v prvom polčase dvakrát, ale góly neboli uznané pre postavenie mimo hry. Domáce družstvo  malo v prvom polčase len jednu príležitosť, ale tú zlikvidoval Tomáš v bránke. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale aj tak sme súpera nepúšťali do vyložených gólových príležitostí. Len jeden krát sa podarilo domácim znížiť stav stretnutia, keď zo skrumáže pred bránkou sa dostala odrazená lopta k súperovi a ten z bezprostrednej blízkosti bránky skóroval. My sme tiež pohrozili našimi útočnými akciami, ale skórovať sa nám podarilo už len jedenkrát. Erik po odobratí lopty säúperovi potiahol útok po lavej strane a po jeho nezištnej prihrávke Maxo skóroval druhý krát a zvýšil náš náskok na konečných 3:1. Mrzý nás len, že Jakub nemohol dohrať stretnutie pre bolesti v členku oboch nôh. Veríme, že do začiatku súťaže bude fit. Za dnešný výkon a prístup k stretnutiu si chlapci zaslúžia moju pochvalu. Najmä za plnenie pokynov, ktoré sme si povedali pred stretnutím, aj keď to nebolo ešte stopercentné. 

Zostava: Rácik, Turza, Sala, Ballon,Mindek,Nemec,Švančara,Kubička,Orel,Baranovič,Masaryk,Jurčacko,Spáčil,Gálik.

Chalani teším sa na Vás na všetkých zajtra na tréningu!!!

 
21.02.2015
Spartak Trnava U13- FC Slovan Hlohovec 4:0 (2:0)

Naše prvé prípravné stretnutie sme odohrali v J. Bohuniciach na UT. Hralo sa na ihrisku od 16 ky po 16 ku. Náš súper nám predviedol pekný kombinačný futbal s dobrým pohybom. Bol vidieť rozdieľ v porovnaní s našimi chlapcami v ovládaní lopty a aj v taktickej vyspelosti. Je to samozrejmé, pretože hrajú 1. ligu v ktorej sú medzi najlepšími družstvami. V hre sa neuplatňovalo pravidlo o postavení mimo hry, čo súper využil viackrát pri vytváraní gólových príležitostí, z ktorých rezultovali góly v našej sieti. My sme sa do útočných situácií dostávali menej často a prevažne sme sa snažili len o narúšanie útočných akcií súpera. Samozrejme, že v prospech súpera bola aj fyzická prevaha chlapcov, z ktorých najmä dvaja stredový hráči v obrannej a stredovej formácii postavou pripomínali skôr dorastenca ako žiaka. Vzhľadom k tomu to mali naši chlapci veľmi ťažké presadiť sa. Niekoľko krát sme však aj my ohrozili bránku súpera. Strelecky bol najaktívnejší Braňo, Maxo a Tomčo, ktorého strela skončila na brvne súperovej bránky. Napriek tomu som spokojný s predvedenými výkonmi najmä v obranných radoch, kde sa chlapci nadreli a pri tom neurobili veľa chýb. Stretnutie nám ukázalo, že máme vzhľadom na naše možnosti a podmienky veľký tréningový deficit, ktorý sa najmä proti takémuto súperovi musí na ihrisku prejaviť. Naši hráči v tomto roku absolvovali pri 100 % účasti 11 TJ, keďže sme mali telocvičňu k dispozícii len 2 krát do týždňa. Z toho niektorí chlapci len polovičku, alebo aj menej. Bolo to najmä z dôvodu choroby alebo lyžovačiek, ale v niektorých prípadoch z rodinných dôvodov ( oslavy a pod.). Ak to porovnáme s našim súperom, tak títo chlapci absolvovali tento počet TJ za týždeň max. 10 dní a v lepších podmienkach. Uvádzam to hlavne preto, aby sme pri hodnotení našich chlapcov a ich výkonov brali tieto fakty do úvahy.

Zostava: Rácik, Sala, Ballon, Mindek, Nemec, Kucharík, Baranovič, Masaryk, Kubička, Spáčil, Orel, Kopányi, Rusnák.  

 
24.1.2015 Turnaj Levice

Dnes sme sa zúčastnili na poslednom zo série turnajov, ale aj v najkvalitnejšie obsadenom. Účastníkom boli 2 domáce družstvá žlté a zelené, Podbrezová, Šamorín, všetci účastníci i. ligy MŽ, II. ligové Vion Z. Moravce a Slovan Hlohovec a treťo ligový Močenok.

Obsadeniu zodpovedala aj veľmi dobrá úroveň hry. My sme nastúpili do prvého stretnutia s budúcim víťazom turnaja družstvu žltých z Levic. Boli sme viac ako vyrovnaným súperom, ale domáci boli efektívnejší v premenení príležitostí, po našich individuálnych zaváhaniach. Domáci zvíťazili 2:1. Do druhého stretnutia sme nastúpili proti Močenku. V tomto stretnutí sme sa ujali vedenia, no napriek tomu sme ho nedokázali doviesť do víťazného konca a skončilo výsledkom 2:2. V treťom stretnutí s Podbrezovou sme tiež viedli, ale nakoniec sme ho prehrali pomerom 3:2. V ďaľšom stretnutí s domácim tímom zelených sme viedli dvadsať sekúnd pred koncom 3:2, ale domácim sa podarilo v poslednej sekunde vyrovnať. Dve posledné stretnutia sme už dotiahli do víťazného konca. Najskôr sme porazili Šamorín 2:1 a potom v poslednom stretnutí sme kandidátovi na celkové víťazstvo Vionu Z. Moravce uštedrili prehru 3:1 a tým sme ich odsunuli na druhú priečku. Potešiteľné bolo, že sme sa od zápasu k zápasu zlepšovali, čo svedčí aj o dobrej fyzickej pripravenosti našich chlapcov s kvalitnými súpermi. Ak porovnáme naše výsledky a vzájomné výsledky ostatných družstiev, tak je vidieť že sme obdržali najmenej gólov zo všetkých siedmych. Dobre postrehol naše účinkovanie na turnaji domáci tréner víťaza turnaja, keď mi povedal po turnaji, že naše družstvo mu pripomínalo ligu majstrov, keďže každé naše zaváhanie v obrannej činnosti bolo potrestané gólom. Našu každú chybičku súperi využili na skórovanie, naopak nám sa nedarilo premeniť ani tie najvyloženejšie príležitosti na skórovanie a tak sme stretnutia buď remizovali alebo prehrali o gól. S účinkovaním nášho družstva na turnaji som napriek umiestneniu na 4. miestesom spokojný. Predviedli sme vyrovnané výkony vo všetkých stretnutiach. Na 5. mieste sa umiestnili Levice "zelený", 6, Šamorín, 7. Močenok. Našimi strelcami gólov boli Klačman 5, Spáčil 4, Masaryk a Kubička po 2.

Naša zostava: Turza, Nemec, Sala, Klačman,Masaryk,Kucharík,Baranovič,Kubička,Spáčil,Karaba.

Výsledky:

1. Levice"Ž"- "Z" 6:3, Vion 3:6, HC 2:1, Močenok 7:1,Šamorín 7:0, Podbrezová 5:2

2. Vion- LŽ 6:3, LZ 1:3, HC 1:3, Močenok 6:0, Šamorín 1:0, Podbrezová 6:4

3. Podbrezová- LŽ 2:5, LZ 3:2, Vion 4:6, HC 3:2, Močenok 5:3, Šamorín 3:0

4. Hlohovec- LŽ 1:2, LZ 3:3, Vion 3:1, Močenok 2:2, Šamorín 2:1, Podbrezová 2:3

5. LZ- LŽ 3:6, Vion 3:1.HC 3:3,Močenok 6:1, Šamorín 0:1,Podbrezová 2:3

6. Šamorín- LŽ 0:7,LZ 1:0, Vion 0:1,HC 1:2,Moťenok4:3,Podbrezová 0:3

7. Močenok - LŽ 1:7,LZ 1:6,Vion 0:6,HC 2:2,Šamorín 3:4,Podbrezová 3:5

Väčší počet gólov vo vzájomných stretnutiach našich súperov sme zaznamenali, pretože sa nehralo na hádzanárske bránky, ale na bránky pre stretnutia MŽ.

Záverom chcem poďakovať rodičom za dopravu ( Klačmanovci, Spáčilovci, p.Kubička, p.Turza) a za účasť (pani Nemcová a ved. družstva p. Masaryk).

 
Turnaj Sereď 17.1.2015

Dnes sme odohrali ďaľší zo série turnajov. Organizátori podmienili účasť hráčov ročníka 2002 na max. 5, tomu sme museli prispôsobiť aj účasť na turnaji. Naše výsledky: HC- ČFK nItra 2:1, Sereď "Č" - HC 1:0 veľké množstvo príležitostí sme nepremenili resp. kryl brankár, HC- Galanta 0:3 v tomto stretnutí nás súper herne predčil a zaslúžene v turnaji zvíťazil, Sereď "B"- HC 1:3, HC- Šaľa 1:0. Najlepším našim strelcom bol s 2 gólmi Tomáš Masaryk. Opäť podal veľmi sympatický výkon Ivan v bránke a mal smolu, keď ho v súboji zranil súper narazením kolenom do lícnej kosti a Ivan musel dohrávať so sebazaprením, za čo mu ďakujeme.

Konečné umiestnenie: 1. Galanta 12 b., 2. HC 9 b., 3. Sereď "C" 8 b., 4. ČFK Nitra 5 b., 5. Šaľa 5 b., 6. Sereď "B" 0 b. 

Naša zostava: Turza,  Klačman,Reho,Spáčil,Kopányi,  Sala,Ballon,Masaryk,Rusnák, Kucharík,Švančara,Gálik,Jurčacko.

Ďakujem chlapcom aj rodičom za pekný zážitok.

 
Penalta Cup 11.1.2015

V ŠH Sporty sme uskutočnili turnaj za účasti nasledovných družstiev: Lok. Trnava, Pezinok, Močenok, Sereď, ČFK Nitra a domáce 2 družstvá "A" a "B". Žiaľ pozvané ôsme družstvo z Levíc sa nedostavilo.

V dvoch skupinách hrali jednotlivé družstvá o postup do finále s týmito výsledkami.                  

SH "A" - Sereď 2:0                                           SH "B" - ČFK Nitra  1:0

Pezinok- Lok. Trnava 0:2                                SH "B" - Močenok 0:1

SH"A"  - Lok. Trnava 2:0                                ČFK Nitra- Močenok 0:1

Pezinok- Sereď 1:1

SH "A" – Pezinok 7:0

Lok. Trnava- Sereď  1:1

V semifinále sa stretli družstvá Lok. Trnava- Močenok  s výsledkom 2:0 a v druhom semifinále si zmerali sily domáce „A“ a „B“ družstvo, stretnutie sa skončilo bezgólov, takže sa muselo rozhodnúť rozstrelom v pokutových kopoch. Tu bolo družstvo „B“ šťstnejšie a postúpilo do finále v ktorom sa streli s družstvom Lok. Trnava. Toto stretnutie sa skončilo tiež bezgólov, takže sa muselo o víťazovi turnaja rozhodnúť pokutovými kopmi. Znovu bolo naše „B“ družstvo úspešné a stalo sa víťazom turnaja. Zároveň ďakujem p. Rácikovi Lacovi za pomoc a úspešné vedenie "B" družstva v turnaji. Všetkým našim chlapcom oboch tímov gratulujeme k dobrým výkonom a úspešnému turnaju. K víťazstvu im všetci blahoželáme!!!

V súboji o 5. miesto sa stretli Sereď- ČFK Nitra na pokutové kopy 2:1.

V súboji o tretie miesto sa stretli SH“A“- Močenok 3:0.

Konečné umiestnenie družstiev: 1. SH „B“, 2. Lok. Trnava, 3. SH „A“, 4. Močenok,

5. Sereď, 6. ČFK Nitra, 7. Pezinok.

Dekorovanie najlepších jednotlivcov a víťazných družstiev uskutočnili primátor mesta Hlohovec p. Miroslav Kollár, prezident FC Slovan Hlohovec p. Roman Kucharík a organizátori turnaja z Penalty p. Miroslav Krcho a Ján Španko.

Všetky družstvá obdržali diplom a prvý traja aj medaily podľa umiestnenia. Vyhodnotený jednotlivci boli ocenení aj vecnými cenami.

Turnaj mal veľmi dobrú úroveň hlavne pričinením všetkých družstiev. Rozhodcovia nemuseli pristúpiť k žiadnym trestom alebo vylúčeniam hráča, pretože všetci bojovali na ihrisku v rámci fair play a neuchylovali sa k žiadnym nedovoleným zákrokom. Takže aj naši rozhodcovia p. Nosáľ Rasťo a p. Karabčík Erik mali uľahčenú úlohu v rozhodovaní, ktorým aj touto cestou ďakujeme. Jediným negatívom bolo zranenie nášho Jabuba Mindeka, ktorý si natiahol sval a nemohol pokračovať v turnaji.

Poďakovani patrí organizátorom turnaja p Krchovi a Špankovi a hlavne všetkým rodičom, ktorí sa pričinili o prípravu turnaja a jeho zdarný priebeh. (Foto dokumentácia je k dispozícii na Facebooku.)

 

Dňa 29.11.2014 sme sa zúčastnili turnaja MŽ vo Vrbovom. Ďakujeme všetkým zúčastneným rodičom za odvoz a podporu počas turnaja. Do turnaja sme vstúpili ako "majstri sveta" , ale veľmi rýchlo sme vytriezveli. Po úvodných dvoch prehrách ( Vrbové, Močenok) si chlapci konečne uvedomili, že futbal sa bez pohybu a nasadenia hrať nedá. V ostatných stretnutiach podali dobré výkony a prejavilo sa to aj na výsledkoch. Hoci sme s domácimi prehrali obe stretnutia, v druhom sme hrali oveľa lepšie a len vďaka tomu, že sa šťastie k nám nepriklonilo sme prehrali aj druhé stretnutie. Močenku sme v odvetnom stretnutí dokázali oplatiť prehru z prvého stretnutia a s N. Mestom sme zvíťazili v oboch dueloch. Vďaka tomu sme odvrátili črtajúce sa fiasko a umiestnili sme sa za domácim celkom na druhom mieste.

Zostava: Ivan, Erik, Filip Bal.,Mata,Adrian, Jakub,Lukáš,Braňo Maxo, Tomčo,Matej,Kiko.

Výborný výkon podal v bránke Ivan Turza, začo si odniesol ocenenie najlepšieho brankára turnaja.

Umiestnenie:

1 CFM JA Vrbové

2 FC Slovan Hlohovec

3 Močenok

4 N. Mesto n/ Váh.

FC Slovan Hlohovec- Pov. Bystrica 5:0 (3:0)
V poslednom stretnutí jesennej časti chlapci podali oproti minulému týždňu zodpovednejší a kvalitnejší výkon. Aj keď priebeh stretnutia možno ovplyvnila nepremenená penalta družstva hostí za stavu 1:0. Nechceli sme nechať nič na náhodu a tak sme na začiatku stretnutia nastúpili s najsilnejším zložením. Ale v priebehu stretnutia, keď sme už mali určitý náskok a v hre sme mali prevahu, tak sme dali príležitosť všetkým chlapcom. Tak sa prvýkrát zapísal do streleckej listina aj Kiko Rusnák po peknej prihrávke od Maťa Klačmana. Chlapci dnes hrali oveľa aktívnejšie ako pred týždňom proti ČFK Nitra a prejavilo sa to na hernom prejave aj na výsledku. Chlapcom gratulujem k umiestneniu na vynikajúcom druhom mieste po jesennej časti súťaže. Všetkým chlapcom za snahu a úsilie, rodičom a vedúcemu družstva za podporu počas jesennej časti súťaže srdečne ďakujem a teším sa na ďaľšiu spoluprácu. Verím, že po tomto výsledku budeme pristupovať k tréningom ešte zodpovednejšie a prejavíme snahu a úsilie na ďalšie zlepšovanie sa, aby sme si aj naďalej robili radosť sami sebe aj rodičom a priaznivcom futbalu.
Zostava: Turza,Reho,Mindek,Nemec,Kubička,Spáčil,Klačman,Gálik,Kucharík,Ballon,Švančara,Masaryk,Karaba,Rusnák, Kopányi,Sala. 
 
FC Slovan Hlohovec- ČFK Nitra "A" 1:0 (0:0)
Dnešné stretnutie sa mi hodnotí veľmi ťažko. Chlapci, až na pár výnimiek pristúpili k stretnutiu s tabuľkovo slabším súperom
veľmi ležérne a bez akejkoľvek snahy a úsilia hrať futbal. Naopak súper hral s veľkým oduševnením a bojovnosťou a pri našom prístupe k hre sa im darilo úspešne likvidovať naše náznaky gólových príležitostí. Napriek tomu sme mali hernú prevahu avšak bez efektu, lebo sme neboli ochotný nabiehať spoluhráčovi do voľných priestorov, čoho dôsledkom boli nepresné a oneskorené prihrávky. Ukázali sme len jedinú futbalovú akciu, keď si na autové vhadzovanie Erika nabehol Adrian a jeho prihrávku pred bránkou tesne minul Maxo. Žiaľ na družstvo z čela tabuľky je to veľmi málo. Poďakovanie dnes patrí Maxovi a Maťovi Karabovi, že boli ochotní nahradiť neprítomného Ivana (zo zdravotných dôvodov) v bránke. Dúfam, že si to chlapci pred posledným stretnutím jesene uvedomia a pristúpia k stretnutiu zodpovedne a s odhodlaním podať čo najlepší výkon, ktorý bude zodpovedať aj našemu umiestneniu v súťaži.
Zostava: Kubička, Karaba, Švančara,Mindek,Nemec,Masaryk,Spáčil,Klačman,Gálik,Sala,Ballon,Reho,Kucharík,Rusnák,Kopányi
 
Lok. Trnava- FC Slovan Hlohovec 0:3 (0:1)

V peknom jesennom počasí sme dnes potvrdili naše umiestnenie v súťaži, predovšetkým dobrým kolektívnym výkonom. Aj napriek citeľnému oslabeniu o našich dvoch kľúčových hráčov Fifa a Maťa Kl. sa chlapci popasovali so snaživým družstvom domácich. Až do nášho vedúceho gólu to bolo celkom vyrovnané stretnutie. Po našom vedení sme však prevzali iniciatívu a hrali sme našu útočnú hru,  so zabezpečením obrany až do konca stretnutia. Potešil nás výkon všetkých chlapcov, najmä však návrat Jakuba do stredu obrannej línie, ktorý podal dobrý výkon až na malé chybičky vyplývajúce z jeho dlhšej absencie a nevyhratosti. Meniny oslávil aj Šimon svojim dobrým výkonom. Sklamaním bolo pre mňa len správanie sa Maxa a Braňa po vsietených góloch, keď za vyzlečenie dresu obdržali obaja žlté karty, napriek tomu, že som ich na to upozorňoval. Žiaľ sa nepoučili na Maťovi, ktorý aj v súvislosti za podobný priestupok po obdržaní červenej karty oslabil naše družstvo tým, že nemohol dnes nastúpiť. Verím, že v tomto tempe sa nám podarí dohrať jesennú časť súťaže, čo by bolo pre celý tím veľkým úspechom. Musíme to však ešte potvrdiť v dvoch zostávajúcich stretnutiach.

Zostava: Turza,Kucharík,Reho,Švančara,Mindek,Nemec,Spáčil,Kubička,Masaryk,Karaba,Gálik,Rusnák,Ballon,Kopányi 

FC Slovan Hlohovec- Dubnica 3:0 (2:0)
Do dnešného stretnutia sme nastúpili s cieľom eliminovať útočnú silu nášho súpera, čo sa nám od začiatku stretnutia úspešne darilo. Podriadili sme tomu aj rozostavenie našich hráčov na ihrisku s tým, aby sme prehustili stred ihriska a nedovolili súperovi kombinovať. Osvedčilo sa nám znovu zaradenie Fifa do stredu obrany a hra s tromi stredovými hráčmi. Výbornú prácu odviedol v útočnej fáze Maťo, ktorý počas celého stretnutia viazal na seba minimálne dvoch hráčov súpera a bol pre hostí trvalým nebezpečenstvom. Škoda jeho detskej nerozvážnosti, na čo som ho v polčase zvlášť upozorňoval, aby sa nenechal vyprovokovať. Všetci chlapci na ihrisku odviedli maximum a preto si zasluhujú poďakovanie. O to viac, že súper mal na ihrisku len hráčov ročníka 2002. Snaha a úsilie počas celého stretnutia sa nakoniec prejavila aj na konečnom výsledku. Som rád, že sa aj v praxi preukázalo, čo chlapcom vštepujem do vedomia. Futbal sa im odmení tým, čo sú do neho ochotní obetovať(snaha, úsilie námaha). Výsledkom je potom radosť z dobrej prihrávky, úspešného súboja a víťazných stretnutí. Nemôžem nespomenúť aj bezchybný výkon Ivana v bránke, ktorý nedovolil súperovi skórovať.
Zostava: Turza, Kucharík,Baranovič,Nemec,Spáčil,Kubička,Masaryk,Klačman,Karaba,Gálik, Rusnák, Kopányi, Balon, 
Komárno- FC Slovan Hlohovec 2:2 (1:1)

V dnešnom stretnutí sme nepodali náš najlepší výkon, najmä v obrannej činnosti. Bolo to ovplyvnené viacerými momentmi. V prvom rade príliš tvrdou hrou domácich hráčov, ktorú rozhodca pripustil a po ktorých zákrokoch viacerí naši chlapci museli byť ošetrovaní. V druhom rade nedôslednosťou a nedostatočným dôrazom pri bránení vo vlastnom pokutovom území čoho výsledkom bolo dvakrát vedenie domácich. Okrem toho dve tri nebezpečné gólové situácie. Na druhej strane aj my sme v útočnej činnosti nepremenili naše gólové príležitosti. Za zmienku stojí náš vyrovnávajúci gól po peknej spolupráci a po Erikovom nabehnutí z obrany a perfektnom zakončení. Ku koncu stretnutia sme si vynútili prevahu, ale nepodarilo sa nám už skórovať, lebo aj pán rozhodca to už videl a ukončil stretnutie o dve minúty pred koncom riadneho hracieho času. Takže sa stretnutie skončilo nerozhodne. Potešením pre mňa bolo po rôznych slovných prestrelkách s domácimi činovníkmi, že po stretnutí jeden z nich prišiel ku mne a povedal mi, že máme šikovných chlapcov. Na čo som mu odpovedal, že ja to viem a ďakujem za uznanie. To je pocta pre chlapcov, keď uzná ich kvality aj niekto zo súperovej strany. Ja chlapcov chválim za bojovnosť a že sa neuchýlili k odplácaniu pri tvrdých zákrokoch súpera.

Zostava: Rácik, Turza, Kucharík, Balon, Nemec, Baranovič, Masaryk, Spáčil, Klačman, Gálik, Švančara, Kopányi, Rusnák, Karaba. Ospravedlnení Reho a dlhodobo chorí a zranení, neospravedlnený Kubička 

 
FC Slovan Hlohovec- Nováky 11:0 (3:0)
Už tradične sme začali stretnutie proti tabuľkovo slabšiemu súperovi veľmi vlažne napriek tomu, že hneď v 1. minúte sme sa ujali vedenia. V tomto trende sme pokračovali celý I. polčas. Bez pohybu, bez spolupráce a snahy o kombinačnú hru, namiesto sólovania. Vzhľadom k sile súpera aj to nám stačilo na troj gólové vedenie. V polčase som na všetky naše neduhy chlapcov upozornil a vyzval som ich k väčšej aktivite a spolupráci na ihrisku. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, ukázali sme našu kvalitu v kolektívnejšom poňatí hry a hneď sa to prejavilo aj na skóre stretnutia. Zámerne neuvádzam našich strelcov gólov, lebo nie je dôležité kto ich dal, lebo žiaden jednotlivec by nedokázal dávať góly bez ostatných spoluhráčov. Dôležitý je spoločný výsledok celého družstva a radosť predovšetkým z výkonu, ktorý predvádzame.
Zostava: Turza, Kucharík, Balon,Nemec,Baranovič,Spáčil,Klačman,Gálik,Švančara,Kubička,Masaryk,Karaba,Rusnák,Kopányi.
Galanta- FC Slovan Hlohovec 1:0 (1:0)
Do dnešného stretnutia sme nastúpili v oklieštenej zostave, nakoľko pre zranenia a chorobu chýbala polovička družstva. Kvailitného súpera domácich sa však chlapci napriek tomu nezľakli  a odohrali veľmi dobré stretnutie. V bránke nás po dlhšej prestávke napriek obdržanému gólu podržal Ivan Turza. Hoci hral s bolesťami nohy, po chirurgickom zákroku. Dnes nám citeľne chýbali najmä hráči do útočnej fázy hry. V obrannej fáze sme dokázali čeliť súperovi dobrou hrou obrannej formácie, ktorej výdatne pomáhali stredoví hráči. Tým však potom nezostávalo veľa síl na útočenie, ale napriek tomu niekoľko krát dokázali ohroziť súperovú bránku. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal Fifo, ale jeho dobre mierenú strelu brankár dokázal nohami zdvihnúť nad bránku. Takže sme po 8. kolách utrpeli porážku i keď len tesnú o gól. Chlapci si napriek tomu zaslúžia pochvalu za obetavý a bojovný výkon.
Zostava: Turza, Švančara, Balon, Nemec, Spáčil,Kubička, Baranovič, Masaryk,Rusnák,Reho,Kopányi. 
FC Slovan Hlohovec- N. Zámky "A" 3:1 (1:0) Góly: Gálik 2, Kubička 1
V dnešnom stretnutí  sme mali za súpera družstvo zložené najmä z hráčov ročníka 2002, pretože súper má aj "B" družstvo v 3. lige, kde hrajú prevažne chlapci r. 2003. Tejto skutočnosti sme prispôsobili aj my naše striedania. V úvode stretnutia vyšiel únik Maťovi Karabovi a po jeho strele Adrian Gálik nemal problém doťuknúť loptu do bránky. Pokiaľ sme mali na ihrisku formáciu zloženú zo staršieho ročníka tak sme mali územnú prevahu. Po vystriedaní sa však pomer síl zmenil a súper pohrozil niekoľko krát a jedna zo striel skončila na tyči našej bránky. Pred koncom polčasu sa nám na nešťastie po postrčení súperom do nášho brankára zranil Jakub Mindek, ktorý má zlomený malíček. Želáme mu skoré uzdravenie. V druhom polčase sme museli tejto skutočnosti prispôsobiť rozostavenie hráčov aj naše striedania. Na začiatku druhého polčasu sa nám však po dvoch rohových kopoch, výborne zahraných Braňom Spáčilom podarilo skórovať peknými hlavičkami Adriana Gálika a Maxa Kubičku. Napriek našmu trojgólovému náskoku sa však hostia nevzdávali a snažili sa skorigovať výsledok.
Uľahčili sme im to aj my, pretože sme nepremenili ani tie najvyloženejšie gólové príležitosti. Priam sme sa v nich prekonávali. Adrian 3 alebo 4 krát sám pred brankárom, Maťo Karaba, David Orel. Súper znížil na 3:1 po priamom kope a ešte jednu veľmi dobrú príležitosť súpera kryl Tomáš v bránke. V týchto fázach hry musím vyzdvihnúť hru Filipa Baranoviča, ktorý perfektne zastúpil v strede obrany zraneného Jakuba i keď sme tým oslabili našu hru v strede ihriska. Jeho zaradením na tento post sme však eliminovali útočnú silu hostí na minimum. Za dobrý výkon v dnešnom stretnutí proti zdatnému súperovi si chlapci zasluhujú moju pochvalu. 
Zostava: Rácik, Reho, Mindek J.,Nemec,Baranovič,Kubička,Karaba,Gálik,Švančara,Balon,Masaryk,Spáčil,Orel,Rusnák,Kopányi. 
 
FC Slovan Hlohovec- Šaľa "A" 2:0 (1:0) Góly: Karaba, Spáčil
Po dvoch týždňoch od posledného stretnutia sa nám žiaľ herne tak nedarilo. Spokojný môžme byť len s ťažko vybojovaným víťazstvom. Striedania sme prispôsobili striedaniam súpera a naša mladšia zostava predčila súpera a získala nám vedenie 2:0. I keď sme mali hernú prevahu a viac gólových príležitostí ako súper museli sme byť stále pozorný v obrannej zóne pri protiútokoch súpera, ktorý už v druhom polčase nestriedali pravidelne dve formácie, ale len jednotlivých hráčov, čím získavali územnú prevahu. My sme zachovali striedanie dvoch formácií až do konca stretnutia. Nakoniec sme stretnutie s kvalitným súperom dotiahli do víťazného konca.
Zostava: Rácik,Magula,Reho,Mindek,Nemec,Kubička,Baranovič,Klačman,Gálik,Švančara,Spáčil,
Balon,Miklošík,Rusnák,Kucharík, Karaba, Masaryk, Orel.
Partizánske- FC Slovan Hlohovec 0:7 (0:2) Góly: Baranovič 2, Gálik, Klačman, Spáčil, Reho, Kubička

S dnešnou hrou nášho družstva môžem vysloviť spokojnosť. Pre trénera mládeže nie je prioritou výsledok stretnutia, ale predovšetkým herný prejav a ako dokážu chlapci realizovať v stretnutí to,čo na trénigoch nacvičujeme. Dnes chlapci predviedli pekné herné kombinácie na jeden dotyk s narážačkami, úniky po krídlach na tri dotyky z obrannej zóny do útočnej zóny súpera so spätnou prihrávkou pred bránku, z ktorých sa rodili naše gólové príležitosti a na ktoré akcie súper nedokázal adekvátne reagovať. Tak sa rodilo dnešné naše jednoznačné víťazstvo, po jednoznačnej hernej prevahe. Domácemu družstvu sme dovolili ohroziť našu bránku možno len tri, štyri krát, ale všetky pokusy naši brankári ( všetci traja) dokázali eliminovať. Najväčšiu príležitosť mali domáci za stavu 0:5, po nariadenom pokutovom kope, ktorý domáci hráč kopol nad bránku. Dnes sme boli úspešný najmä preto, že sme hrali kolektívne a vzájomne sme spolupracovali. Verím, že si chlapci tieto klady uvedomia aj pre budúcnosť a budú sa tým riadiť aj v ďaľších stretnutiach. Nemôžem však vysloviť úplnú spokojnosť s hernou disciplínou niektorých našich hráčov ako aj s disciplínou mimo ihriska. Na tom musíme ešte popracovať, ale verím že aj v tejto oblasti nastane postupne zlepšenie, najmä keď si to chlapci uvedomia.

Zostava: Rácik,Turza,Magula,Reho,Mindek,Nemec,Kubička,Baranovič,Klačman,Gálik,Švančara,Balon,Miklošík,Rusnák,Kopányi.

 
FC Slovan Hlohovec- Piešťany 2:0 (1:0) Góly: Spáčil, Reho

Dnešné stretnutie bolo z tých, v ktorých sa nám nič nedarí aj keď veľmi chceme. Ešte šťastie, že náš súper v útočnej fáze nebol nebezpečný a v podstate neohrozil našu bránku. My sme sa však prekonávali v zahadzovaní gólových príležitostí a tak môžme byť nakoniec radi aj za dvojgólovú výhru. Je treba povedať, že sme sa vôbec nepoučili zo stretnutia v Seredi a robili sme tie isté chyby. Namiesto včasnéj prihrávky sme sólovali a tým sme súperovi pomáhali zvládať aj tie najošemetnejšie situácie pred vlastnou bránkou. Nevyužili sme príležitosť, aby sme si z chuti a uvolnene zahrali, miesto toho sme sa trápili na ihrisku. Ešteže sa podarilo skórovať Braňovi a po krásnej strele Lukáša zvýšiť konečný stav stretnutia na rozdieľ dvoch gólov. 

Zostava: Turza, Magula, Reho, Mindek, Nemec, Baranovič, Kubička, Klačman, Gálik, Švančara, Balon, Miklošík, Masaryk, Spáčil, Rusnák, Karaba, Kopányi.

4. kolo Sereď- FC Slovan Hlohovec 1:4 (0:2) Góly: Baranovič, Kubička, Spáčil, Klačman

Dnešný náš súper nám dovolil hrať uvoľnene a bez väčšieho nasadenia a bojovnosti. Chlapci si mohli dovoliť viac hrať individuálne aj keď to bolo veľakrát na úkor efektívnosti a kvality herného prejavu. Od začiatku sme mali hernú prevahu a bolo len otázkou času kedy sa ujmeme vedenia. Prvý náš gól vsietil Filip Baranovič, ktorý takto oslávil dnešné meniny. Žiaľ veľa našich dobrých akcií a vyložených gólových príležitostí neskončilo v sieti domáceho brankára, lebo sme riešenie herných situácií nezvládli. V takýchto sa ocitli Maťo Klačman aj Karaba. No ešte do polčasu sa nám podarilo zvýšiť na 2:0 po peknej individuálnej akcii Kubičku. Domácim sa z ojedinelého útoku podarilo znížiť na 2:1 na začiatku druhého polčasu, po našich viacerých individuálnych chybách v obrannej činnosti. V druhom polčase napodobnil Maxa Braňo Spáčil a s prehľadom skóroval. Na konečných 4:1 upravil výsledok Klačman, keď z bezprostrednej blízkosti zasunul loptu za chrbát domáceho brankára. 

Zostava: Turza, Rácik, Magula, Reho, Mindek, Nemec, Baranovič, Kubička, Klačman, Gálik, Miklošík, Balon, Švančara, Kucharík, Masaryk, Spáčil, Rusnák, Karaba, Kopányi.

3. kolo Topoľčany "A"- FC Slovan Hlohovec 1:4 (0:2) Góly: Gálik, Reho, Kubička, vlastný

V dnešnom stretnutí sme opäť hrali s dvomi osmičkami, ktoré sme vystriedali, aby v stretnutí hrali všetci chlapci. Po úvodnom oťukaní sa sme získali hernú prevahu, z ktorej sme sa ujali vedenia po samostatnom úniku Adriana cez stred ihriska. Náš náskok sme zvýšili, keď odrazenú loptu od obrancov po strele Lukáša z väčšej vzdialenosti, brankár nedokázal kryť. Z našej prevahy sa zrodil aj tretí náš úspech po strele Maxa. V priebehu stretnutia sme mali ešte niekoľko strieľ a príležitostí, ktoré mohli skončiť v sieti domácich, avšak väčšina sa odrazila od tieľ obrancov alebo sme mierili mimo bránky. Najväčšiu príležitosť mal ešte Maťo, keď po faule na neho v pokutovom území nariadenú penaltu strelil do tyče. Minulý týždeň príkladne bojovali na ihrisku len niektorí jednotlivci, ale dnes musím za bojovnosť pochváliť celé družstvo. Na čo nám nestačilo futbalové umenie sme nahrádzali bojovnosťou a snahou na ihrisku odovzdať maximum. Náš herný prejav ešte nie je najlepší, jednotlivci nie vždy riešia herné situácie najoptimálnejšie. Vyplýva to aj z nižšej úrovne zvládnutia herných činností jednotlivca z čoho potom pramenia chyby a nevhodné riešenie. Verím však, že chlapci v tréningovom procese vyvinú maximálnu snahu a úsilie na zdokonaľovanie a odstraňovanie nedostatkov. Musíme si uvedomiť, že čo do futbalu obetujeme (snahu, úsilie, námahu), len to sa nám v budúcnosti vráti, vo forme radosti a potešenia z vydarených akcií, gólov a výsledkov. Do tejto činnosti, želám chlapcom veľa elánu a chuti.

Zostava: Rácik, Turza, Magula, Reho, Mindek J., Nemec, Kubička, Baranovič, Gálik, Klačman, Švančara, Miklošík F., Spáčil, Masaryk T., Rusnák, Kucharík S. 

2. kolo FC Slovan Hlohovec- Vion zl. Moravce "A" 5:2 (2:0) Góly: Klačman 3, Kubička, Gálik

V prvom domácom stretnutí sme už nastúpili takmer v kompletnej zostave. Stretnutie sme odohrali s dvomi osmičkami, ktoré sa striedali. Je mi ľúto, že sa stretnutia nemohol zúčastniť Maroš Sala, ktorý si v piatok poobede po tréningu išieľ zahrať futbal na ihrisko v Petre a nešťastne si zlomil ruku. Želáme mu skoré uzdravenie a držíme mu palce.  Chlapci dnes ukázali, že keď sú ochotný na ihrisku behať a aktívne sa zapájať do hry, tak sa to pozitívne prejaví na našom hernom prejave a aj na výsledku. Bojovnosťou a neustálym pohybom robil najväčšie starosti súperovi Maťo Klačman, ktorý po zásluhe zaznamenal hatrik. Samozrejme, že k jeho dobrému výkonu sa pridali aj ďaľší, predovšetkým Tomáš Rácik v bránke, ktorý podržal naše družstvo vo viacerých situáciach pri gólových príležitostiach súpera. Verím, že tento priaznivý výsledok povzbudí chlapcov a budú aktívnejšie  pristupovať k tréningovému procesu a budú sa snažiť o zlepšovanie svojich futbalových zručností a hernej činnosti.

Zostava: Rácik, Turza, Reho, Mindek J., Nemec, Kubička, Baranovič, Klačman, Gálik, Miklošík, Balon, Kucharík, Masaryk, Spáčil, Rusnák, Švančara, Černý. 

Prvý MZ Skalica- FC Slovan Hlohovec 8:3 (3:1) Góly: Kubička, Balon, Klačman

V prvom stretnutí jesenného kola nám žreb určil družstvo. ktoré bude určite patriť medzi popredné v II. lige žiakov. Proti nám bola aj skutočnosť, že naopak od súpera sme nemali dostatočnú možnosť overiť si a oboznámiť sa s priestorom väčšieho ihriska, nakoľko sme pred súťažou odohrali len jediný prípravný zápas. Súper ich mal niekoľko a ešte aj účasť na turnaji v Čechách. Naviac sme ešte postrádali aj troch hráčov ročníka 2002, ktorí využili prázdniny na výlet. Tým samozrejme nechcem znižovať výkon a kvalitu domáceho družstva. Domáci začali stretnutie s veľkou chuťou a hneď od úvodu stretnutia ukázali svoje silné stránky. Veľmi dobrý pohyb s loptou aj bez lopty, nabiehanie si do voľných priestorov a výborná ponuková činnosť pre spoluhráčov. Toto všetko sa odzrkadlilo aj na priebehu stretnutia. Hneď v úvode sme nedokázali pokryť nabiehajúceho hráča do nášho pokutového územia a náš brankár už bol voči osamotenémeu súperovi bezmocný. Druhý gól sme si dali vlastný po prudkej prihrávke pred našu bránku. V útočnej fáze sme dokázali aj my súpera znepokojiť a dokázali sme znížiť stav stretnutia na 2:1 gólom Kubičku. Žiaľ v obrannej fáze sme takú kvaitu nemali a naša obranná činnosť nebola na takej úrovni. Veľakrát sme nestačili na rýchlych súperov našim pohybom, ale ani futbalovým myslením. Do polčasu sme ešte inkasovali raz a polčas skončil 3:1. 

Do druhého polčasu sme nastúpili so zmenou v bránke, keď Ivana Turzu nahradil Patrik Magula, náš tretí brankár, keďže Tomáš Rácik musel nastúpiť za starších žiakov, pre neprítomnosť Peťa Vašku. Popri našej slabej obrannej činnosti sme týmto krokom uľahčili nášmu súperovi zvýšiť náskok na 6 gólov, po našich elementárnych chybách.

Ako som už v úvode uviedol, nemali sme možnosť prípravy na súťaž v prípravných zápasoch, tak to musíme robiť v prvých kolách súťaže. Aj z tohto dôvodu som dal príležitosť nastúpiť v stretnutí všetkým zúčastneným chlapcom, ktorí trénujú bez ohľadu na ich výkonnosť a kvalitu. Verím však, že postupne sa naša hra aj výkonnosť bude zlepšovať a skvalitňovať. Chce to trochu času a trpezlivo na tom pracovať v tréningovom procese.

Zostava: Turza Ivan, Magula Patrik, Kucharík Samko, Mindek Jakub, Reho Lukáš, Kubička Maxo, Klačman Matej, Masaryk Tomáš, Gálik Adrian, Balon Filip, Karaba Matej, Rusnák Kristian, Švančara Šimon, Spáčil Braňo. Okrem uvedených hráčov sa tréningov zäčastňujú ďaľší: Baranovič Filip, Nemec Erik, Sala Maroš, Hrašna Tomáš, Miklošík Filip, Kopányi Adam, Černý David a dvaja chlapci z Kľačian, ktorým zrušili súťaž žiakov.